Dienas ziņas

Ikšķilē sola likvidēt rindu uz bērnudārzu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arī Smiltenē būvēs īres dzīvokļus

Smiltenē mājokļu trūkumu risinās ar īres dzīvokļu būvniecību

Arī Smiltenē jūtams dzīvojamā fonda trūkums. Uzņēmējdarbība attīstās, darba iespējas ir, bet nav kur dzīvot. Drīzumā pilsētā tiks sākta īres dzīvokļu būvniecība. Jauns nams gan netiks celts, bet dzīvokļi taps kādā padomju gados nepabeigtā būvē.

Smiltenes novadā pašvaldības dzīvojamais fonds ir ierobežots. Pašvaldības dzīvokļu rindā pastāvīgi ir vairākas ģimenes, tikmēr arī privātais dzīvojamais fonds neattīstās.

Vietējie uzņēmēji ik pa laikam aicina pašvaldību nodrošināt dzīvojamo platību saviem darbiniekiem, jo daudzi ir no blakus novadiem.

Tā nu, lai nepazaudētu darbaspēku, kas palīdz uzņēmumiem attīstīties, pirms diviem gadiem pašvaldība no privātīpašnieka iegādājās nepabeigtu 24 dzīvokļu māju, kurā drīzumā sāks rosīties būvnieki.

Padomju gados nepabeigtā nama sakārtošana uzticēta Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrībai, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu pilsētā.

Uzņēmuma vadītājs rāda arī vasarā uzņemtās fotogrāfijas, kad Rīgas Tehniskās universitātes speciālisti veica celtnes konstrukciju izturības pārbaudi. Vairākās vietās tika izvietoti un uz ilgāku laiku atstāti smilšu maisi. Ekspertīze apliecināja, ka celtne ir droša. Visi būs īres dzīvokļi.

Šobrīd vēl nav zināma, kāda būs īres maksa, bet, veicot tirgus izpēti, secināts, ka cenas noteikti būs līdzvērtīgas vai pat nedaudz zemākas par esošo piedāvājumu.

"Vidēji īre bez komunālajiem maksājumiem ir 180 eiro par divistabu dzīvokli, bet jāņem vērā, ka tās ir nerenovētas mājas ar augstiem citiem izdevumiem, kas saistās ar siltumu un citām blakus izmaksām," teica SIA “Smiltenes NKUP” vadītājs Aigars Vīvuliņš.

Ar šo projektu arī Smiltenes novada pašvaldība cer, ka pamazām sakārtosies dzīvokļu tirgus. Piedāvājums ir mazs, un cenas augstas. Jaunas dzīvojamās platības tās varētu kaut nedaudz izlīdzināt, bet tad arī jābūt privāto investoru interesei iesaistīties, jo problēma jau ir daudzviet. Smiltenes novadā, lai arī darbavietu kļūst vairāk, joprojām izjūtams iedzīvotāju skaita kritums.

"Daudz labāk, manuprāt, ir iedzīvotāju migrācija iekšienē, valsts iekšienē, nekā, kad viņi dodas ārpus Latvijas," sacīja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Īres dzīvokļu būvniecību Smiltenē plānots pabeigt nākamā gada nogalē un, kad tiks uzsākta īres tiesību izsole, tad arī būs lielāka skaidrība par patieso pieprasījumu un šādu risinājumu dzīvotspēju.

Jau ziņots, ka pašlaik Valmierā divās ēkās top 150 dzīvokļu, bet, tā kā interese jau pārspēj piedāvājumu, visdrīzāk, nāksies būvēt vēl jaunus īres namus. Pirmās dzīvokļu atslēgas topošajos īres namos Valmierā īrniekiem varētu nodot nākamā gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt