Dienas ziņas

Liepājā slēgs Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīniku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Smiltenē jaunu saslimšanas gadījumu nav

Smiltenē jaunu slimības gadījumu ar zarnu infekciju nav; saslimušie jūtas labāk

Smiltenē jaunu slimības gadījumu ar norovīrusu nav, un lielākā daļa no vairāk nekā 60 bērniem, kas pagājušajā nedēļā bija saslimuši, jūtas labāk.

ĪSUMĀ:

  • Smiltenē nav jaunu saslimušo ar zarnu infekciju.
  • SPKC gaida analīžu rezultātus. Iemesls varētu būt saskarsme ar inficētu personu vai inficēta pārtika.
  • PVD konstatēja neatbilstības higiēnas prasību ievērošanā. No 8 paraugiem trijos konstatēja zarnu nūjiņas.
  • Smiltenes vidusskolā aizstāv ēdinātājus, ar kuriem problēmu nav bijis, un steidz dezinficēt.

Viena no Smiltenē saslimušo bērnu mammām stāsta, ka viņas bērns sāka slikti justies pagājušā ceturtdienā. Šodien jūtas jau labāk, un, kad būs zināmi analīžu rezultāti, ar ārsta atļauju atgriezīsies bērnudārzā.

“Bērnam sākās vemšana, un tā bija praktiski visu nakti ik pa laikam. Bērns dzēra ūdeni un izvēma uzreiz, un tad nākamā diena bija tāda nekāda, var teikt. Sāpēja puncītis ik pa laikam, bet šobrīd praktiski jau viss ir kārtībā, un pagaidām uz bērnudārzu vēl netiek vests, jo gaidām rezultātus,” stāstīja saslimušā bērna mamma Līga.

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) informē - iespējamie vīrusa uzliesmojuma cēloņi var būt vairāki, tomēr, visticamāk, sadzīves kontakts ar inficēto personu. Taču pastāv arī iespēja saslimt, lietojot uzturā inficētu pārtiku.

“Lai izslēgtu vienu vai otru cēloni, tāpēc tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana, arī izmeklēšanas laikā tika paņemti pārtikas produktu paraugi, arī vides nomazgājumi, un mēs gaidām rezultātus, lai spriestu tālāk, lai noskaidrotu avotu. Rezultāti būs šonedēļ beigās vai nākamnedēļ sākumā,” stāstīja SPKC epidemioloģe Rita Korotinska. 

Savas pārbaudes veica arī Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti, izglītības iestādes virtuvē konstatējot vairākas neatbilstības vispārējo higiēnas prasību ievērošanā. Tika paņemti nomazgājuma paraugi uz dažādiem slimības ierosinātājiem, lai varētu noteikt tīrīšanas un dezinfekciju procedūru efektivitāti. Arī trešdien tika saņemtas atbildes, ka no astoņiem paraugiem trīs gadījumos konstatētas zarnu grupas nūjiņas, kas nozīmē, ka nav pietiekama tīrība attiecīgajā virtuvē.

Smiltenes vidusskolai sadarbība ar ēdinātājiem “Draugs - SD” ir jau ilgstoša – kopš 1993. gada. Skolā norāda - līdz šim tādu problēmu nav bijis. Šajās dienās mācību iestādē ir veikti visi nepieciešamie dezinfekcijas pasākumi.

“Mēs ļoti piestrādājām pie tā, lai varētu grupas [telpas] vēlreiz kārtīgi visas iztīrīt, dezinficēt, un visas mīkstās rotaļlietas un paklāji tika novākti arī dezinfekcijai. Mēs pat izmantojām šīs trīs dienas, lai varētu izdezinficēt grupiņas ar kalnu saulīti. Tā kā mēs patiešām saprotam, cik tas ir nopietni. Un nopietni tam arī pievēršamies,” stāstīja Smiltenes vidusskolas direktora vietniece Inese Raiskuma.

Izglītības iestāde turpina sazināties ar saslimušo bērnu vecākiem par viņu veselības stāvokli. Visi bērni vēl turpina ārstēšanos mājās ģimenes ārstu uzraudzībā.

KONTEKSTS:

Vienā no Smiltenes vidusskolas ēkām ar vīrusu izraisītu zarnu infekciju saslimis 61 bērns. SPKC secināja, ka slimības izraisītājs ir zarnu infekcija jeb norovīruss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt