Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina pārskatīt VUGD struktūrvienību līmeņus

Smiltenē aicina pārskatīt VUGD struktūrvienību līmeņus

Jāpārskata Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) teritoriālo struktūrvienību līmeņi, uzskata Smiltenes novada vadība.

Smiltenē nesen uzcelts jauns depo, un tajā ir vieta ne tikai jaunām automašīnām, bet arī vairāk darbiniekiem. Novada vadība uzskata, ka VUGD darbs Smiltenē norit vēl pēc vecā reģionu dalījuma un posteņa līmenis ir jāmaina, to nosaucot par daļu un palielinot darbinieku skaitu.

Novadā notikusī ugunsnelaime atkal likusi paraudzīties uz posteņa iespējām. Proti, pagājušajā nedēļā novadā nodega vienstāvu kokapstrādes ceha ēka, un pirmie notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji no Apes, tikmēr Smiltenē vērtē, kas šis negadījums atkal liek pārliecināties par to, ka cilvēkresursi un tehniskais aprīkojums Smiltenes postenim esot nepietiekošs.

 Smiltenes novada dome vēstulē VUGD, premjerministram Mārim Kučinskim (Zaļo un Zemnieku savienība) un iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim ("Vienotība") uzsver vajadzību pārskatīt teritoriālo struktūrvienību līmeņus.

"Mūsu postenī ir tikai trīs ugunsdzēsēji, un posteņa reģionālā nozīme ir ļoti maza.

Mēs uzskatām, ka tam būtu jābūt pakļautam tiešā veidā zem Valmieras, un ar trijiem ugunsdzēsējiem priekš mūsu ekonomiskas darbības ir par maz," pauž Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

VUGD Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš saka, ka arī, būvējot jauno depo, "bija tāda maza perspektīva, ka tur varētu būt vairāk cilvēku arī, lai viņi normāli varētu tur apmesties un tehniku būtu, kur izvietot".

Skrastiņš atzīst, ka arī citviet ir problēmas ar esošo darbinieku skaitu un tehnisko nodrošinājumu, tāpēc uz izsaukumiem regulāri dodas ne tikai attiecīgā novada ugunsdzēsēji, bet arī citu tuvāko novadu kolēģi.

"Tā problēma mums ir tāda kopēja, tas, protams, ir finansējums. Cilvēki, tas ir finansējums, tās ir algas. Mēs vienlaicīgi mēģinām to budžetu tā darīt, lai tie cilvēki, kas strādā, tiktu kaut cik līmenī atalgoti un, lai mums būtu arī tā tehnika, jo tehnika ugunsdzēsības dienestam diemžēl ir ļoti dārga," skaidro Skrastiņš.

Šogad Vidzemes reģiona brigādes daļās un posteņos saņemtas jaunas autokāpnes un vēl gaidāmas piecas autocisternas un viens specializēts automobilis ķīmiska rakstura avāriju novēršanai.

Vidzemes brigādes komandieris nepiekrīt Valsts kontroles revīzijā izdarītajam secinājumam, ka jaunie glābēju depo celti neekonomiski un tāpēc nepietiek līdzekļu to tehniskai nodrošināšana, bet atzīst, ka depo ēkās ir vieta vairāk darbiniekiem, nekā šobrīd iespējams atalgot.

KONTEKSTS:

Valsts kontrole revīzijā bija secinājusi, ka sešu depo būvniecībā varēja ietaupīt teju 3 miljonus eiro. Saistībā ar Valsts kontroles atklājumiem Iekšlietu ministrija sākusi vairākas disciplinārlietas. Pēc revīzijas Iekšlietu ministrija plāno veidot Būvniecības padomi.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti