Smakas radošs uzņēmums Mīlgrāvī gatavs investēt līdzekļus, lai uzlabotu gaisa kvalitāti

Valsts vides dienests (VVD) ik pa laikam no iedzīvotājiem saņem sūdzības par smaku Rīgas Mīlgrāvja apkaimē. Apsekojot teritoriju, VVD par smaku radīšanu divas reizes noformējis protokolu uzņēmumam "B.L.B. Baltijas termināls”. VVD Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzdeva uzņēmumam nākt klajā ar ierosinājumiem smakas samazināšanai. Kā plānots uzlabot gaisa kvalitāti Mīlgrāvī un ko par gaisa kvalitāti domā Mīlgrāvja iedzīvotāji un viesi?

Smakas radošs uzņēmums Mīlgrāvī gatavs investēt līdzekļus, lai uzlabotu gaisa kvalitāti
00:00 / 03:12
Lejuplādēt

AS "B.L.B. Baltijas termināls” nodarbojas ar naftas produktu pārkraušanu. Darbības rezultātā radītā smaka traucējusi iedzīvotājiem, kuri par to sūdzējušies VVD. Dienests divos gadījumos konstatējis uzņēmuma vainu un uzdevis tam sniegt ierosinājumus nepatīkamā aromāta samazināšanai. Nu VVD ir saņēmis atbildi.

"Pasākumu plānā norādīts, ka uzņēmums uzsāks pilotprojektu.

Šī projekta ietvaros ir paredzēts, ka "B.L.B. Baltijas termināls" vienu no dzelzceļa cisternas noliešanas estakādēm vai arī vienu no rezervuāra parkiem aprīkos ar tvaiku savākšanas sistēmu.

Tāpat šajā plānā uzņēmums norāda, ka ir paredzēts iekārtas, kas mēra smakas, no darba zonas pārvietot uz publisko teritoriju, respektīvi, tuvāk mikrorajonam," pauž VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Mīlgrāvja apkaimē dzīvojošā Ludmila skaidro, ka no nepatīkamām smakām šajā rajonā izbēgt nevarot. Viņa nedomā, ka to rada kāds viens uzņēmums. Pie vainas esot šī rajona apbūve, proti, noliktavas, rūpnīcas, ostas celtnes un kravu pārkraušana.

"Es tikko iznācu – ārprāts! Tas ir tiešām ārprāts! Man liekas, ka vienmēr [smird]. Tagad iznācu un ārprāts! Tā smird, ka ārprāts. Es domāju, ka kaut kādas mucas ved. Tas jau sen. Es jau dzīvoju te 33 gadus, un tas jau kādus 10 gadus apmēram.

Naktīs citreiz gulēt nevar. Ver visus logus ciet, jo tiešām šausmas. Es nezinu jau cik cilvēki ir rakstījuši un zvanījuši, bet, man liekas, kas tas jau... " saka Ludmila.

Arī citiem Mīlgrāvja iedzīvotājiem un apkaimes viesiem apkārtnē uzglabāto un pārkrauto vielu smakas vairāk vai mazāk, tomēr rada diskomfortu:

  • "Jūt to ostas klātesamību. Tāda gumijas smaka. Jā, braucot mašīnā, gumijas smaka vai asfalta smaka likās. Lai gan logi bija ciet. Negribētos šeit dzīvot."
  • "Dažreiz smird no tām "bočkām" lielajām, kas šeit ir. No tām smird diezgan stipri dažreiz. Bet tā principā diezgan normāli."
  • "Vakar pusdienu bija tāda smaka, it kā krāsa būtu izlieta pa visu rajonu. Vēl ir bijis, ka balkonā žāvēju drēbes un skatos, ka viss paliek pelēks. Tas no oglēm, cik zinu."
  • "Nu, es dzīvoju tuvāk Mežaparkam, tad es to mazāk to izjūtu, bet kaut kas nav līdz galam labi. Nāk no šejienes, no cisternām – gāzes smaka, tā varētu salīdzināt."
  • "Gaiss man nepatīk, jo es te dzīvoju un visu laiku… Pie pašas mājas es to nejūtu, bet, kad es eju uz 5. tramvaju, tur Tvaika ielā sākas kaut kāda smaka – eļļas, benzīna. Ir dienas, kad nav un ir dienas, kad ir."

VVD pārstāve Bukleviča norāda, ka smaku sensori varētu tikt uzstādīti Briežu, Lādes, Čiekuru, Aplokciema, Mores un Krapes ielu rajonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt