Slocenes upē Tukumā atkal atrastas beigtas zivis

Tukuma novada Slocenes upē, kur pirms pāris gadiem konstatēta masveida zivju bojāeja, atkal atrastas beigas zivis, liecina pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija.

Pašvaldībā norāda, ka tā saņēmusi ziņas - Slocenes upes krastā pie Jelgavas ielas tilta atrastas beigtas zivis.

Pašvaldības speciālisti sazinājās ar Valsts vides dienestu, lai skaidrotu notikušā iemeslus un saņemtu tālākās rīcības norādes.

Tukuma pašvaldības pārstāve Dace LaukmaneVita Anstrate

Pašvaldība aicina iedzīvotājus nevākt beigtās vai pusdzīvās zivis un nelietot tās uzturā, kā arī neizbarot mājdzīvniekiem.

Vides dienests informēja, ka inspektori ir savākuši 40 bojāgājušās zivis.

Konstatēts, ka noticis vides prasību pārkāpums, tīrot upes gultni.

Pārkāpjot darbu veikšanas tehniskos noteikumus, SIA “GTF” ekskavators atradies upē un no turienes ir tīrījis gultni, lejot no kausa upē smelto. Ūdens saduļķošanās izraisījusi tajā esošo zivju bojāeju.

Saistībā ar notikušo sākta administratīvā lietvedība lietvedību pret uzņēmumu, kas tīrīja upes gultni un darbu gaitā pārkāpa vides prasības. Atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam par vides piesārņošanu un piegružošanu juridiskajām personām piemērojamais sods ir sākot no 350 līdz 2 900 eiro.

Par masveida zivju slāpšanu Šlokenbekas dzirnavezerā un Slocenes upē tika vēstīts 2015.gada jūlijā. No ezera toreiz izsmēla četras tonnas beigtu zivju.

Valsts policija izmeklēšanā noskaidroja, ka Šlokenbekas dzirnavezera un Slocenes upē konstatētā piesārņojuma cēlonis bija SIA "Tukuma ūdens" piederošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu "Tīle" novadītie neattīrītie notekūdeņi vairāk nekā 31 000 kubikmetru apmērā, kas attiecīgi izraisīja vairāku tūkstošu zivju bojāeju skābekļa trūkuma dēļ. 

Par aizdomās turamo atzīta viena persona, kas saistīta ar minēto uzņēmumu. Valstij tika nodarīti vairāk nekā 9000 eiro lieli zaudējumi, kā arī nodarīts būtisks kaitējums dabas videi. Tiesa atzina «Tukuma ūdens» vadītāja vainu Šlokenbekas ezera piesārņošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti