Slīteres Nacionālajā parkā izcēlies meža ugunsgrēks; degšana ierobežota

Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pirmdien, 27. aprīlī, agrā pēcpusdienā Slīteres Nacionālajā parkā izcēlās meža ugunsgrēks un uguns izplatījusies apmēram viena hektāra platībā. Valsts meža dienestam un Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP) izdevies degšanas platību ierobežot, informēja DAP.

Ugunsgrēks bija izcēlies Slīteres Nacionālā parka ainavu aizsardzības zonā, apmēram vienu kilometru no Kolkas, tuvu elektrolīnijai. Ugunsgrēkā degusi aizsargājama dabas teritorija. DAP norāda, ka

mežs ugunsgrēka vietā vēl kādu laiku būs melns, tomēr daba ar ugunsgrēkiem un to sekām tiks galā.

Atsevišķi koki, iespējams, ies bojā, taču vairums izdzīvos, jo lielākoties skarta tikai koka miza un tās virskārta. Bojāta arī meža zemsedze, taču paredzams, ka tā atjaunosies tuvākajos pāris gados.

Tā kā tas nav saimnieciskais mežs un koksnes ieguve tajā nekad nav bijusi plānota, par finansiāliem zaudējumu šoreiz neesot pamata runāt, norāda DAP Kurzemes reģiona administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

DAP darbinieki - valsts vides inspektori - bija pirmie notikuma vietā un ierobežoja uguni pa perimetru. Drīz ieradās arī Valsts meža dienesta Ziemeļkurzemes virsmežniecības pārstāvji ar specializēto meža ugunsgrēku dzēšanas tehniku – četrām vienībām, tā noslāpējot atklātu uguni.

Kopš pagājušās nedēļas mežos, tajā skaitā arī īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ir izsludināts ugunsnedrošais laika posms. Tādēļ DAP aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem, rīkojoties ar uguni. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka ugunsgrēki dabas teritorijās lielākoties izceļas tieši cilvēku neapdomīgas rīcības rezultātā.

Pavasarī un vasarā, kad īpaši aktuāla ir atpūta dabā, DAP atgādina, ka īpaši aizsargājamajās teritorijās, tostarp nacionālajos parkos, ir aizliegts kurināt ugunskurus ārpus speciāli ierīkotām vietām, un ugunskuru kurināšanai piknikos apmeklētāji tiek aicināti izmantot labiekārtotos atpūtas laukumus, kuros ir izveidotas speciālas ugunskuru vietas, kas nodrošina uguns tālāku neizplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt