Šļirces, iepakojumi un zīdaiņa jaciņā ietīta degvīna pudele. REPORTĀŽA no Lielās talkas Teikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau 15. reizi Latvijā norisinās atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas akcija "Lielā talka". Vairāk nekā 1000 vietās šorīt iedzīvotāji pulcējās dažādās vides sakopšanas aktivitātēs. Tāpat iedzīvotāji vēl šodienas laikā var pievienoties kādai no talkām. Ar talkotājiem Teikas apkaimē Rīgā tikās Latvijas Radio.

REPORTĀŽA no Lielās talkas Teikā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Teikas apkaimes iedzīvotāji rīta agrumā nelielā grupā pulcējās Biķernieku meža tuvumā, lai sakoptu tuvējo apkārtni. Katram talkotājam jau ierasti iedala maisu un cimdus, bet pēc padarītajiem darbiem pusdienlaikā cienā ar zupu.

Teikas iedzīvotājs Valdis Lielajā talkā piedalās ik gadu un jau pirmajā mazāk nekā pusstundā minūtēs savācis pusi maisa ar atkritumiem.

Viņš Latvijas Radio teica: "Pamatā – visāda veida iesaiņojumi. Interesantākais atradums pagaidām ir maza bērna zīdainīša jaciņa, kurā ietīta plakana šņabja pudele un izlietota vienreizlietojamā maska. Tas akurāti bija satīts kopā. (..) Esmu arī zemessargs, mums ir tāds moto – ja mēs kaut kur dabā esam kādās mācībās, tad pēc mums jāpaliek tīrākam, nekā bija pirms mūsu ierašanās. Pats bieži braukāju tepat pa Biķerniekiem ar velosipēdu, vienu bezpajumtnieku midzeni atradu. Ja pašvaldība nav noorganizējusi savākšanu, tad šodien tas ir jāsavāc. Tur maisi pieci noteikti pilni [savāktos]."

Kopā ar vienu no talkas ikgadējiem rīkotājiem Teikas apkaimē Normundu Latvijas Radio izstaigāja nelielu loku Biķernieku mežā, kur viņš izrādīja jau ierastus piegružotus punktus, piemēram, nogāztu koku, kas nedaudz apzīmēts ar grafiti un tiek izmantots kā soliņš, kam blakus ierīkots ugunskurs un izmētāti atkritumi.

Normunds pastāstīja, ka tieši šļirces ar adatām šeit ik gadu Lielās talkas laikā savāc diezgan lielā skaitā.

Tāpat mežs pilns ar pārtikas iepakojumu, plastmasas pudelēm, cigarešu paciņām.

"Mēs jau kādus piecus sešus gadus aptuveni [šajā vietā talkojam]. Mēs sākām pāris cilvēki, un tad katru gadu mums aizvien vairāk un vairāk ir pieslēgušies. Tomēr ir patīkami, ka vismaz vienreiz gadā nokop, un tad cilvēkiem, kas piecūko – varbūt mazliet vairāk kaunas nomest, ja tur tīrs ir," viņš teica.

Normunds pauda, ka viņa grupa pārsvarā izstaigā un sakopj pie Biķernieku meža. "Diemžēl situācija nemainās. Realitāte ir tāda, ka ir atsevišķi punkti, kuros es gribētu teikt - Rīgas dome vai kāds – tiem neķeras neviens klāt, un tur ir ļoti piegružots katru gadu. Patiesībā tā viena no sliktākajām vietām ir pie Infektoloģijas slimnīcas, kur ir ļoti daudz šļirces katru gadu izmestas," viņš atzina.

Pēc Normunda novērojumiem, savākto atkritumu apjoms ik gadu ir līdzīgs.

Neizpratni viņš pauda par riepām, kurus cilvēki aizved izmest mežos.

Līdz piektdienas vakaram tika reģistrētas vairāk nekā tūkstoš talkas vietas visā Latvijā, bet vēl šodienas laikā ikviens var pievienoties labiekārtošanas un solo atkritumu savākšanas talkās, kuru sarakstu un vietu kartē var atrast Lielās talkas mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti