Dienas notikumu apskats

Ungārijā oktobrī notiks referendums par ES bēgļu kvotām

Dienas notikumu apskats

Izmeklēšanas komisija kritizē Lielbritānijas iesaistīšanos iebrukumā Irākā 2003.gadā

Slimnīcu biedrība neatbalstīs papildu maksājumus obligātajai veselības apdrošināšanai

Slimnīcu biedrība neatbalstīs papildu maksājumus obligātajai veselības apdrošināšanai

Veselības ministre Anda Čakša, tiekoties ar Latvijas Slimnīcu biedrību, paziņoja, ka biedrības kritizēto Valsts asinsdonoru centra reformu viņa ir apturējusi. Runājot par veselības finansēšanas modeļiem, biedrība gan vēl atteicās formulēt savu pozīciju, tomēr papildu maksājumus obligātajai veselības apdrošināšanai, visticamāk, neatbalstīs.

Pēc pirmās tikšanās ar Latvijas Slimnīcu biedrību veselības ministres amatā Anda Čakša atzina, ka par iepazīšanos to gluži nevar saukt, jo viņa pati kā slimnīcu vadītāja iepriekš bijusi biedrības sastāvā. Galvenais bijis pārrunāt valdības rīcības plānu, galvenokārt jau saistībā ar veselības nozares finansēšanu.

“Tās ir mūsu kopīgās bažas par finansējuma novirzīšanu veselības aprūpei. Šobrīd jau mēs saprotam - ja mēs gribam iegūt pieejamu, kvalitatīvu pakalpojumu Latvijas iedzīvotājiem, tad mums ir nepieciešams papildu finansējums. Arī slimnīcu biedrības viens no galvenajiem jautājumiem bija, vai man pietiks spēka pārliecināt valdību [piešķirt finansējumu] veselības aprūpei,” sacīja Čakša.

Slimnīcu biedrībai ministre skaidroja veselības apdrošināšanas modeļus, kurus drīzumā plānots skatīt arī valdībā. Čakša atbalsta variantu, kurā daļa naudas veselības aprūpei nāk no valsts budžeta, bet daļa no obligātajām veselības apdrošināšanas iemaksām.

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs atzina, ka slimnīcu biedrība neatbalstīšot kāda jauna maksājuma ieviešanu: “Kad mums būs informācija, tad mēs varēsim pateikt. Bet šeit tomēr sliecas uz to, ka mēs neatbalstām kaut kādu nodokļu pārdali vai nodokļu palielinājumu. Uz doto brīdi tas pats slimnīcu personāls, kur māsām ir 300 eiro uz rokas, viņš nav spējīgs samaksāt liekus 20 vai 70 eiro par veselības apdrošināšanu. Tāpēc šis papildus nodoklis nebūs tas, ko atbalstīs slimnīcu vadītāji. Ne jau tāpēc, ka tas ir slimnīcām slikti, bet tāpēc, ka tas ir iedzīvotājiem nepanesami.”

Čakša ar slimnīcu vadītājiem pārsprieda arī Valsts asinsdonoru centra reformu. Iepriekš bija paredzēts asins sagatavošanu centralizēt Rīgā un Rēzeknē, taču pret to iebilda citu pilsētu slimnīcas.

Tagad veselības ministre reorganizācijas plānu centralizēt asins sagatavošanu ir apturējusi, lai izzinātu visas detaļas un novērtētu, kāds ieguvums būs pacientiem.

Uz jautājumu, vai pēc viedokļu sadursmēm ar iepriekšējo veselības ministru Gunti Belēviču par reģionālo slimnīcu finansējumu sadarbība ar Čakšu varētu būt labāka, Jevgēņijs Kalējs atbildēja, ka biedrība vienojusies ar Čakšu tikties regulāri. “Reģionu slimnīcas iebilda pret Veselības ministrijas politiku. Tas nebija konflikts, vienkārši mēs mēģinājām risināt jautājumu, kur diemžēl mums bija pilnīgi diametrāli pretēji viedokļi -  kāds bija slimnīcu viedoklis un kāds bija ministrijas viedoklis. Tāpēc jau mēs ceram uz šo sadarbību, un mēs vienojāmies, ka vidēji kaut kur mēneša laikā mēs tiekamies vēlreiz, un, ja vajadzīgs, tad arī biežāk,” norādīja Kalējs.

Runājot par jaunās ministres spēju panākt veselības budžetam vairāk naudas, Kalējs uzsvēra, ka ministrei būs jāvar nevis naudu ''izsist'', bet pierādīt kolēģiem valdībā, ka nauda veselībai ir tiešām vajadzīga tautai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt