Slimnīcas vadītāja: Belēvičs prasījis vairāku ārstu telefona numurus

Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība), kurš pēc rindas apiešanas Latvijas Onkoloģijas centrā paziņoja par atkāpšanos no veselības ministra amata, iepriekš Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājai Anitai Slokenbergai bija prasījis vairāku mediķu telefona numurus.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Slokenberga noliedza, ka ministrs tieši pirms došanās pie ārsta Viestura Krūmiņa, kurš veicis viņam operāciju, būtu viņai zvanījis par šo vizīti. Taču viņš zvanījis saistībā ar to lietu, kas nodota prokuratūrai pret septiņiem mediķiem. Slimnīcas vadītāja nosaukusi šo mediķu vārdus ministram.

“Pirms tam ministrs man ir vairākas reizes zvanījis par dažādām lietām, lūdzis dažādu ārstu telefonus un lūdzis palīdzību,” atklāja Slokenberga.

Viņa arī neslēpa, ka Belēvičs lūdza Krūmiņa telefonu, jo viņam tas esot nepieciešams privātām sarunām. Savukārt pēc publikācijas par iespējamo rindu apiešanu Slokenberga pārbaudījusi slimnīcas informācijas sistēmu, taču tur datu par Belēviča ārstēšanos neesot bijis.

Taujāta par savu atbildību šajā situācijā, slimnīcas vadītāja atzina, ka viņai būtu vajadzējis uzzināt no darbiniekiem par to krietni vairāk.

Jau ziņots, ka Belēvičs par atkāpšanos no veselības ministra amata pavēstīja piektdien, 10.jūnijā. Viņš atzina, ka ir melojis par to, ka nav vērsies pēc palīdzības Latvijas Onkoloģijas centrā, neapejot pacientu rindu. Belēvičs apgalvoja, ka ir centies pasargāt ārstu Viesturu Krūmiņu, kurš viņu pieņēmis.

Līdz ar šo paziņojumu no amata ir atstādināts Viesturs Krūmiņš, kurš ir Latvijas Onkoloģijas centra galvenais ārsts. 

"Latvijas Avīze" šonedēļ ziņoja, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Ziņas, ka ministrs varētu būt apgājis rindu Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā, lai saņemtu nenozīmīgu operāciju, žurnālisti bija saņēmuši no kāda anonīma ziņotāja. Belēvičs šo informāciju gan sauc par apmelošanu.

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) ceturtdien, 9.jūnijā, lūdzis Korupcijas novēršanas un atklāšanas biroju (KNAB) pēc iespējas ātrāk izmeklēt veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) ārstēšanās lietu, kurā pastāv aizdomas, ka ministrs ārstējies Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot pacientu rindu. Tikmēr Belēvičs neizslēdz iespēju saistībā ar izskanējušo informāciju tiesāties.

Belēvičs veselības ministrs ir kopš 2014. gada 5.novembra, kad valdībā sāka strādāt toreizējās premjeres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") vadītajā Ministru kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti