Dienas ziņas

Aicina atbalstīt bijušos ieslodzītos

Dienas ziņas

Zemeņu laukos – darba roku trūkums

Slimnīcās pacientu apmeklēšana joprojām ierobežota

Slimnīcās nonākušo tuvinieku apmeklēšana joprojām ierobežota

Mazinoties Covid-19 izplatībai, sociālās aprūpes centri un pansionāti pamazām sāk atļaut tuviniekiem ciemoties pie piederīgajiem. Bet liegums joprojām ir spēkā slimnīcās. Vienīgais izņēmums – ārkārtēji gadījumi, piemēram, ja pacients ir smagi slims.

Vidzemes slimnīcā šobrīd ārstējas astoņi cilvēki ar Covid-19. Lai arī tas ir krietni mazāk, nekā bijis iepriekš, joprojām ne pie viena pacienta apmeklētāji nevar ierasties. Tikai atstāt paciņas iestādes darbiniekiem, kas tās nodod tālāk.

“Vidzemes slimnīcā joprojām ir spēkā karantīna. Karantīna ir viens no pasākumiem, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa infekcijas izplatību. Slimnīcas vadība vēl lems, vai karantīnu turpināt  vai atcelt,” pastāstīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Benita Brila.

Vidzemes slimnīcā, sazinoties ar ārstējošo ārstu, tikai pa vienam drīkst apmeklēt smagi slimos pacientus. Līdzīgi arī Jelgavas un Daugavpils slimnīcās, kur atzīst, ka vēl nav gatavi ierastajai kārtībai, kāda bija pirms pandēmijas.

“Mēs katrā gadījumā šajā brīdī neesam gatavi laist apmeklētājus, jo mēs uzskatām, ka epidemioloģiskā situācija galīgi vēl nav nostabilizējusies. Ja cilvēks ir tuvu aiziešanai aizsaulē, mēs laižam atvadīties,” pastāstīja Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola.

“Pašlaik diemžēl radinieki var nokļūt slimnīcā tikai tajā gadījumā, kad konkrētam pacientam ir novērojama negatīva tendence un prognozējams letāls iznākums,” pastāstīja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Mazliet brīvāk ar pacientu apmeklējumu ir Liepājas reģionālajā slimnīcā. Pirms tam gan apmeklētājam ir jāveic Covid-19 eksprestests, kas ir derīgs 72 stundas.

“Uz doto brīdi pacientu apciemošana ir daļēji ierobežota, tā ir iespējama lielākā mērā, nekā tad,  kad bija vairāk Covid-19 pacientu. Joprojām tās ir personas, kuras ir ļoti tuvas pacientam, un [apmeklējums] tiek saskaņots ar konkrēto ārstējošo ārstu un nodaļu,” pastāstīja Liepājas reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Mihails Dolguševs.

Slimnīcās vēl piebilda – ja ir gaidāmas dzemdības, tad bērna tēvs mammai drīkst būt līdzās tikai kopīgā ģimenes palātā un tikai tad, ja ir vakcinēts vai Covid 19 izslimots pēdējā pusgada laikā. Taču drošības labad tik un tā ir jāveic arī eksprestests.

Savukārt Veselības ministrijā piebilda – šobrīd, kad pakāpeniski palielinās vakcinācijas aptvere un saslimstība ar Covid-19 mazinās, jau tuvākajā laikā tiek plānots lemt par iespēju iedzīvotājiem ļaut apmeklēt tuviniekus, kuri ārstējas slimnīcā. Par izmaiņām ministrija informēs jau šīs nedēļas laikā.

KONTEKSTS:

Ņemot vērā Covid-19 izplatības mazināšanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus. Tāpat Covid-19 sertifikātu saņēmušie cilvēki no 15. jūnija varēs apmeklēt restorānus arī iekštelpās un aizvadīt gan individuālus, gan grupu sporta treniņus telpās

Samazinoties 14 dienu kumulatīvajam gadījumu skaitam uz 100 000 iedzīvotāju zem 100 gadījumu atzīmes, 23. jūnijā mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi un minimālās platības prasības uz vienu veikala vai pakalpojumu sniegšanas vietas klientu. Tāpat 2021. gada jūnijā cilvēkiem ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu tiek atcelti visi pulcēšanās ierobežojumi, bet tie saglabājas cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu un pārējiem cilvēkiem, kuri nav ne potējušies, ne pārslimojuši. Ja saslimstība pieaugs līdz vismaz 120 kumulatīvo gadījumu atzīmes, nāksies atgriezties pie līdzšinējiem ierobežojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt