Sadaļas Sadaļas

Slimnīcās neuzņemtā sieviete: Mediķu palīdzību biju meklējusi kopš 5.februāra

Gaiļezera slimnīcā un Jelgavas slimnīcā neuzņemtā Linda Misēviča, kuras tēvs izmisumā piedraudēja nošaut Veselības ministrijas ierēdņus, mediķu palīdzību meklēja jau kopš 5. februāra, viņa raksta sociālajā tīklā "Facebook".

Atbilstoši viņas rakstītajam, kopumā laiks no brīža, kad viņa pirmo reizi ieradās pie mediķiem, līdz nonākšanai slimnīcā, bija 17 dienas.

Tikai 22.februārī ārsti noskaidroja, ka viņai ir gan žultsakmeņi, zarnu čūlas un citas veselības problēmas, kuras viņa nevēlas atklāt.

Viņa norāda, ka veselības problēmas sākušās jau 5.februārī. Toreiz viņai divreiz zudusi samaņa un parādījusies regulāra spiedoša sajūta krūtīs. Sagaidījusi vīru, viņu ieradās Jelgavas slimnīcā. Bez izmeklējumiem, tikai dežūrārsta uzklausīta, viņa tiek norīkota pie ģimenes ārsta. Kad viņa jautājusi: "Dakter, kā rīkoties, ja spiedošā sajūta nepazūd?", sekojusi atbilde: "Novērsiet domas citur!". Tāpat viņai aizliegts vadīt auto.

Nākamā epizode bijusi 7.februārī, kad atkal zudusi samaņa. Tomēr nolemts gaidīt pirmdienu, 8.februāri, un ar Jelgavas slimnīcas nosūtījumu doties pie ģimenes ārsta. Viņš Misēviču norīko uz encefologrammu, lai izskatītu, vai sievietei nevarētu būt epilepsija. Tāpat tiek nodotas asins analīzes, un ārsts izraksta divus pretsāpju medikamentus.

Tomēr 12.februārī sāpes ir kļuvušas neizturamas: nav iespējams ēst un ļoti maz gulēts. Ātrās palīdzības dienesta 113 tālruņa operatore uzklausa sievieti par viņas samaņas zudumiem, kam nu jau pievienojušās asas sāpes krūškurvī. Taču operatore norīko Misēviču pie ģimenes ārsta un rekomendē divus pretsāpju medikamentus. Ģimenes ārsta pieraksts gan ir pilns, un tuvākais pieraksta laiks ir vien 22.februārī.

Nākamā slimības epizode ir 21.februārī. Situācija nav uzlabojusies, jo ir slikta dūša, nespēja ēst un miega trūkums. Taču dienests 113 atkal rekomendē vērsties pie ģimenes ārsta. Kad Misēviča paskaidrojusi, ka vairs nespēj izturēt sāpes un medikamenti nepalīdz, dienests piedāvā braukt uz tuvāko medicīnas iestādi.

Todien, ierodoties Jelgavas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, konsultējošais ārsts izraksta divus "špricējamus" medikamentus un vienas pretsāpju tabletes. Tāpat ir jauns norīkojums uz rentgenu, taču izmeklējumu rezultātus, kas iegūti pēdējās divās nedēļās, viņš neapskata.
22.februārī situācija tiktāl pasliktinājusies, ka, sēžot ģimenes ārsta kabinetā, viņa balsī raudājusi. Tik spēcīga ietekme bijusi jau ilgstošajai vemšanai, bezmiegam un sāpēm. Ģimenes ārsts secina, ka viņai varētu būt trīs nopietnas kaites un izraksta norīkojumu, kurā lūdz Misēviču stacionēt Gaiļezera slimnīcā, jo Jelgavā palīdzība jau divas reizes ir atteikta.
Ierodoties tur, Misēvičai tiek paziņots, lai brauc tur, kur ir viņas deklarētā dzīvesvieta.

Izmeklējumu kaudzei uzmanību neviens nav pievērsis. Tomēr viņu norīko uz sonogrāfiju, kur secina, ka viņai ir žultsakmeņi. Kad viņa jautājusi, vai var dabūt pretsāpju medikamentus vai izdzert tos, ko izrakstījis ģimenes ārsts, Misēviča tiek izraidīta gaitenī.

Pēc pāris stundu "dirnēšanas gaiteņos, patvaļīgi pametu slimnīcu, nomocījusies, noraudājusies, ar šaušalīgām sāpēm un izmisumu. Aizejot uzvedos rupji, ciniski," atminas Misēviča. Viņa neslēpj, ka veltījusi ārstiem asus izteicienus. Pēc tam zvanījusi tētim, kurš izmisumā piezvanījis Veselības ministrijai.

Viņa pati tad devusies uz Jelgavas slimnīcu. Tikmēr viņas tēvu aizturēja specvienība. Jelgavas simnīcas valdes loceklis Ķipars gan sākumā teicis, ka vispirms ir jādabū ģimenes ārsta nosūtījums, kas arī dabūts. Galu galā 22.februārī plkst. 21 viņu hospitalizēja.

"Ja tas ir būtiski, tad diagnozes ir divas 12 pirkstu zarnas čūlas pirmsoperācijas stadijā, četri žultsakmeņi un labi pabojātas aknas no nepareizu medikamentu lietošanas. Ir vēl atsevišķas nianses, bet tās ir pārāk personīgas, lai tiktu tirzātas. Es jau tā atļaujos stāstīt to, ko negribētu," "Facebook" raksta Misēviča.

Sieviete neslēpj, ka ir gandarīta, ka viņas ģimenei ir tik daudz atbalstītāju un aizstāvju.
Ziņots, ka sievietes tēvs Gints Krēsliņš nenožēlo, ka izteicis draudus ierēdņiem un ir gatavs sūdzēties prokuratūrā.

Jau ziņots, ka policija ierosinājusi kriminālprocesu pret 45 gadus vecu vīrieti, kura draudu dēļ pirmdien, 22.februāra, vakarā Veselīmas ministriju sargāt devās speciālo uzdevumu vienība. Divu stundu laikā Vangažos vīrietis tika aizturēts. Nopratināšanā atklājies, ka draudus nošaut ministrijas ierēdņus viņš izteicis izmisuma dēļ – viņa meitai Jelgavas slimnīcā un Gaiļezerā atteikta palīdzība.

Veselības ministrs gan ziņas par to, ka ārstniecības iestādēs cilvēkiem atsaka palīdzību sauc par "preses pīli".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt