Dienas ziņas

Izdod grāmatu par senajiem zobeniem

Dienas ziņas

Izveidota Rucavas baltā sviesta ieviešanas komisija

Slimnīcas meklē darbiniekus ar akciju palīdzību

Slimnīcas medmāsu trūkumu cenšas risināt ar akciju palīdzību

Atved draugu un saņem prēmiju! Šādu akciju ieviesusi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) vadība, cerot piesaistīt mediķus darbam slimnīcā. Šobrīd iestādē ir 120 brīvas vakances. Līdzīga situācija ar darbinieku trūkumu ir arī Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur trūkst 95 medmāsas.

 Aiga More-Ametere medicīnas nozarē strādā jau 17 gadus. Piecus no tiem – RAKUS. Viņa ir izgājusi ceļu no medmāsas līdz klīnikas virsmāsai.

"Uzklausu viņu intereses, sūdzības, atbalstu, veicu kontroles. Virsmāsām cenšos būt atbalsts, par cik pati esmu bijusi virsmāsa, es zinu, kā tas ir, kad trūkst darbinieki, un nevar nodrošināt tos darba grafikus. Tas ir visnotaļ smagi," teica RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas virsmāsa More-Ametere.

Medmāsu trūkums ir hronisks. Darba rokas nepietiek, papildus spēkus meklē citās nodaļās un citās medicīnas iestādēs.

"Tas viss atstāj iespaidu, ir pārslodze. Ir stress darbā. Jo vairāk pacienti jāaprūpē, jo tas stress ir lielāks. Arī pacienti ir neapmierināti. Jo tā māsiņa fiziski nespēj to laiku veltīt tik daudz vienam konkrētam cilvēkam, kurš gribētu. Lai ienāk biežāk pie viņa," atzina More-Ametere.

Rekomendējamais pacientu skaits uz vienu medmāsu ir no astoņiem līdz desmit cilvēkiem. Praksē tie ir 12-15 pacienti.

"Šobrīd mums ir apmēram 120 vakantas vietas māsām. Pagājušo gadu mums izdevās šīs vakantas vietas samazināt, arī pateicoties algu pieaugumam par 20%. Šogad šīs vakantas vietas ir palielinājušas tādēļ, ka mēs pēc līguma varam nodarbināt māsas tikai vienu veselu slodzi," atzina RAKUS vadītājs Imants Paeglītis 

Lai atrastu medmāsas, RAKUS vadība ieviesa akciju – atved draugu un saņem prēmiju, tādējādi mudinot darbiniekus aicināt sev pazīstamus mediķus nākt strādāt uz iestādi.

Stradiņa slimnīcā tāda iniciatīva darbojas jau no pagājušās vasaras. Par katru piesaistīto darbinieku uz papīra maksā 70 eiro.

Kaut arī daži darbinieki šo iespēju ir izmantojuši, medmāsu trūkums joprojām ir jūtams.

"Ja skatās kopumā pa visām slimnīcas struktūrvienībām, tad ir diezgan daudz vakances. Kopējais skaits ir 95. Māsu profesiju neizvēlās tik daudzi. Un tas esošais atalgojums nav tik motivējošs. Un darbs it sevišķi universitātes slimnīcā ir smags," atzina Stradiņa slimnīcas personāla vadības daļas vadītāja Undīne Bušmeistere.

Jau no janvāra mediķu algām jābūt lielākam – pagājuša gada beigās valsts atrada finansējumu pielikumiem. Un apsolīja turpināt paaugstināt algas vēl divus gadus. Māsām atalgojums varētu sasniegt 1114 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pirmās algas pēc palielinājuma medmāsas saņems februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti