Slimnīcās ierobežo plānveida operācijas un ambulatoro aprūpi

Lielākajā daļā slimnīcu samazināta vai pārtraukta plānveida palīdzība, kā arī ambulatorā aprūpe, otrdien pēc valdības sēdes informēja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Ministre pastāstīja, ka nav atceltas plānveida manipulācijas, kas ir kritiskas. Tāpat arī cilvēkiem konsultācijas būs iespējams saņemt neklātienē, un par to nebūs jāmaksā.

Pēc Viņķeles teiktā, pašlaik svarīgi ir sagatavot slimnīcas iespējamam Covid-19 pacientu pieplūdumam, kā arī jārūpējas, lai mediķi nesaslimtu.

Pirmām kārtām ierobežojumi attiecināti uz universitātes slimnīcām Latvijā, bet arī citas slimnīcas lemj par pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) no 18. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtrauktas ambulatorās vizītes un dienas stacionāra pakalpojumi. Tiek atceltas visas plānveida operācijas, manipulācijas, izmeklējumi un konsultācijas, izņemot pacientus, kuriem nepieciešama nepārtraukta terapija, piemēram, onkoloģijas pacienti un reimatoloģisko saslimšanu pacienti, kuri saņem bioloģisku terapiju.

Ar pārējiem pacientiem Bērnu slimnīcas Klientu apkalpošanas speciālisti sazināsies tuvākajā laikā un informēs par iespējām pakalpojumu saņemt vēlāk. Bērnu slimnīca aktīvi strādā pie iespējas nodrošināt konsultāciju saņemšanu attālināti.

Slimnīcā uzsver - neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta kā līdz šim. Iedzīvotājiem, kuri šobrīd atrodas pašizolācijā un novēro Covid-19 saslimšanai raksturīgos simptomus vai ir kādas citas sūdzības, kuru dēļ nepieciešama neatliekama palīdzība, jāzvana 113.

Iepriekš arī Rēzeknes slimnīca lēma no 16. marta atcelt visas plānveida operācijas, mamogrāfijas skrīninga izmeklējumus un fizikālās terapijas procedūras. 

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz «Covid-19» vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu. Uzreiz pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas slimnīcas ierobežoja pacientu apmeklēšanu, kā arī uzraudzīja, vai pacienti nav bijuši ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti