Slimnīcās aizņemti 80% Covid-19 slimniekiem atvēlēto gultu; Rēzeknē – pacientu vairāk nekā vietu

Latvijas slimnīcās aizņemti gandrīz 80% gultu, kas paredzētas Covid-19 slimniekiem. Vairākās slimnīcās vietu nav.

Veselības ministrijas valdībās sēdē sniegtā informācijas liecina, ka kopējā Covid-19 pacientu gultu noslodze saglabājas augsta, neskatoties uz to, ka Covid-19 pacientiem pielāgoto gultu skaits intensīvi tiek palielināts. Nedēļas laikā gultu skaits palielināts par 64% – no 709 uz 970, kā arī Covid-19 pacientu aprūpe ir uzsākta Bauskas slimnīcā.

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās bija aizņemti 76% Covid-19 gultu, bet 11. oktobrī – 79%.

Covid-19 nodaļās pašlaik aizņemti 82% gultu, bet intensīvās terapijas nodaļā 63% (pagājušajā nedēļā 55%).

Vislielākā slimnīcu gultu noslodze ir Rīgas reģionā. Tur aizņemti 85% Covid-19 gultu. Latgalē arī aizņemti 84%. Zemgalē noslodze ir 79%, Vidzemē – 63% un Kurzemē 49%.

Vietu trūkums Covid-19 pacientiem Latvijas slimnīcās kļuvis par ikdienas parādību. Kapacitāte jau pārsniegta vairākās slimnīcās. Balvu un Gulbenes slimnīcās aizņemti 100% Covid-19 gultu,

bet Rēzeknes slimnīcā kapacitāte pārsniegta jau par 2%.

Stradiņa slimnīcā aizņemti 94% gultu. Arī Jēkabpilī un Ludzā brīvi tikai 10% gultu. Stradiņa slimnīcā plānots A korpusa ātrijā veidot "lauka hospitāli", ja tas būs nepieciešams.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā turpināja pieaugt slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits, sasniedzot pieaugumu par 36,1%, bet 10,6% no visiem Covid-19 pacientiem stacionāros ir ar smagu slimības gaitu. Prognozes liecina, ka oktobra beigās būs pārsniegts aizņemto gultu skaits, ko stacionāri var nodrošināt Covid-19 pacientiem.

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā. Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt