Panorāma

Meklē ugsungrēka cēloņus

Panorāma

Pacientus uzņem citas slimnīcas

Slimnīca sola uzlabot skābekļa uzglabāšanu

Slimnīca sola uzlabot skābekļa uzglabāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc piektdien notikušā gāzes balonu sprādziena Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā tās pārstāvji sola uzlabot skābekļa balonu uzglabāšanu. Savukārt Veselības ministrija nezina, cik daudzās valsts slimnīcās skābekļa baloni atrodas slimnīcas telpās.

Atbilstoši drošības noteikumiem, drošai skābekļa padeves sistēmai sevī jāietver gāzes tornis un atsevišķi izbūvēta sadales telpa. Stradiņa slimnīcas tādas nebija.

Paula Stradiņa slimnīcai skābekli piegādā uzņēmums „AGA”. Tā vadītājs Olavs Ķiecis skaidro, ka ierasti skābeklis, kas slimnīcās nepieciešams dažādiem terapijas veidiem, tiek turēts atsevišķā tvertnē, no kuras to novada uz atsevišķi izbūvētu sadales telpu, bet no tās tālāk uz slimnīcas korpusiem. Tāpat parasti ir izbūvēta atsevišķa ēka, kur atrodas skābekļa rezerves krājumi. Stradiņa slimnīcā tā nebija.

„Es nezinu, kā ir uzbūvētā šī sadales telpa, līdz ar to es nevaru komentēt. Es pieļauju, ka atsevišķi atzari tika baroti arī no šīs telpas, un tāpēc šie te baloni tur glabājās,” saka Ķiecis. „Otrs iemesls noteikti ir tas, ka līdzekļu ekonomijas rezultātā netika uzbūvēta atsevišķa gāzu noliktava, bet tie baloni glabājās pēc veciem paradumiem tur, kur viņi glabājās,” viņš piebilst.

Ķiecis uzsver, ka skābekļa baloni esot testēti un droši, tādēļ sprādziena iemesli jāmeklē citur. „Balons, kurā gāze atrodas zem spiediena, tiek turēts neatbilstoši tiem apstākļiem, kam viņš ir paredzēts, kā tas ir bijis šajā gadījumā. Ugunsgrēkā spiediens ceļas un notiek sprādziens,” skaidro Ķiecis.

Šai versijai atbilst arī aculiecinieku stāstītais, kuri teikuši – vispirms bija dūmi, bet sprādziens – pēc tam. Daudzās citās ārstniecības iestādēs, piemēram, Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcā, jau ir ieviesta moderna sistēma. Tāpat ir arī Gaiļezerā. „Pa pazemes vadiem mums šīs gāzes aiziet līdz pat visiem blokiem – terapijai, ķirurģijai, reanimācijai. Protams, mums ir arī mazie skābekļa baloniņi, bet tie ir tie, kas ir domāti pacienta pārvadāšanai līdz ar gultu,” stāsta Gaiļezera slimnīcas galvenais ārsts Ēriks Kārkliņš.

Stradiņa slimnīcas Medicīnas tehnoloģiju departamenta direktors Uldis Jaspers gan noliedz, ka ēkas pagrabā būtu izveidota skābekļa rezervju krātuve. „Tur neglabājās nekāds liels apjoms ar pilniem baloniem, tā ir vieta, kur tiek tukšie baloni aiztransportēti atpakaļ piegādātājam uzpildīt viņus,” norāda Jaspers.

Viņš arī uzsvēra, ka nākotnē skābekļa sadales telpa tiks izveidota atbilstoši modernākajām prasībām: "Tad, kad plānota jaunā slimnīcas izbūve, protams, šī jaunā ēka atradīsies ārpusē, bet izbūves darbi, kā jūs paši redzat, vēl tikai notiek. Un šī telpa nav nekāda neparasta. Tad, kad šī māja tika konstruēta, skābekļa sadales telpa tika konstruēta tur."

Piektdienas vakarā skābekļa terapijas nodrošināšana slimnīcā ir pilnībā atjaunota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti