Slimnīcā nogādāti 11 aukstumā cietuši cilvēki

Pagājušajā diennaktī vien slimnīcā nogādāti 11 no aukstuma cietuši cilvēki, Latvijas Radio ziņu dienestam pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Aizvadīta viena no aukstākajām naktīm šoziem - sestdienas rītā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā pazeminājusies līdz -16..-23 grādiem. Sals līdz -22..-23 grādiem reģistrēts Pierīgā, Siguldas un Cēsu apkaimē, Kārsavā, kā arī Daugavpils un Rēzeknes pusē. Savukārt Ziemeļkurzemē sals šorīt nepārsniedz -15 grādus.

Aukstajā laikā krietni vairāk darba ir mediķiem. Katru dienu ar ātro palīdzību slimnīcā nogādā pārsalušus cilvēkus ar apsaldētiem pirkstiem, pēdām un plaukstām. Īpašs risks nosalt ir cilvēkiem alkohola reibumā, bet tik lielā aukstumā viegli var apsaldēties jebkurš.

Pagājušajā diennaktī vien slimnīcā nogādāti 11 no aukstuma cietuši cilvēki, norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Lielākoties tas saistīts ar nepareiza apģērba izvēli, uzturēšanos uz ielas alkohola reibumā, arī bez cimdiem,” norāda Vītola.

Vairākos gadījumos apsaldējumi gūti nekurinātu iekštelpu dēļ, stāsta Vītola.

Nekurinātā dzīvoklī Kurzemē 64 gadus vecu vīrieti kaimiņš atradis. Kā arī kāds vīrietis trīs dienas uzturējies nekurinātā dzīvoklī,” saka Vītola, atzīmējot, ka par laimi cietušie nav bērni.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve vēlreiz aicina būt uzmanīgiem, izvēloties apģērbu pirms došanās ārā, kā arī interesēties par saviem radiniekiem un kaimiņiem.

Visvairāk no apsaldējumiem cietušo ir Rīgā un Pierīgā. Bez pajumtes palikušie cilvēki Rīgā aicināti uzturēties septiņās bezmaksas naktsmītnēs, kas aukstajā laikā darbojas visu diennakti.

Patversmēs kopā ir 863 vietas, un šonakt nevienam uz ielas nav bijis jāpaliek, stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

RD Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice par patversmēm

  Darbu turpina arī patversmes mobilā brigāde, kurai līdz pieciem pēcpusdienā var ziņot par bezpajumtniekiem, kam vajadzīga palīdzība. Brigādes tālrunis ir 27023550. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti