Dienas ziņas

Lietuvas robežsargi lūdz izsludināt ārkārtas stāvokli

Dienas ziņas

27% ģimenes ārstu – pensijas vai pirmspensijas vecumā

Austrumu slimnīcā 75% smago pacientu ir insults vai infarkts

Slimnīcā daudz insulta un infarkta pacientu; aicina seniorus dārzos rušināties rītos vai vakaros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dramatiski pieaudzis hospitalizēto sirds un asinsvadu slimnieku skaits, ziņo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS). Karstais laiks provocē insultus un infarktus, jo, svīstot un atūdeņojoties, asinis kļūst biezas. Ja cilvēks nedzer pietiekami daudz šķidruma, pastāv ļoti liels trombu risks, tādēļ ārsti aicina cilvēkus gados dārza darbus veikt agros rītos vai vēlos vakaros, bet dienas vidū patverties ēnā, lai izvairītos no smagām sekām.

Rīgas Austrumu slimnīcas neatliekamās medicīnas centrā šovasar diennaktī ieved 170 pacientus. Tas ir ļoti daudz, un daudziem steigšus nepieciešams šķīdināt asinsvadu nosprostojušo trombu.

RAKUS Neatliekamās medicīniskās un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs sacīja: "Šonedēļ 75% no ļoti smagā stāvoklī esošiem, kas pie mums tika nogādāti, bija ar infarktiem vai insultiem. Insultu skaits pieaug, kas raksturīgs karstam laikam."

Tādu pētījumu, ka tieši karstums izraisa insultus, nav. Taču insults notiek tādēļ, ka karstajā laikā ir fiziska slodze, visbiežāk – strādājot dārzā, un cilvēks vienkārši aizmirst pietiekami bieži padzerties.

RAKUS Neirovaskulārās nodaļas neiroloģe Valda Akermane uzsvēra: "Šķidruma zudums notiek. Cilvēki sāk svīst vairāk, attīstās viskozitāte, asinis kļūst biezākas, kas savukārt ir riska faktors, – attīstās trombi, kas aiztaisa asinsvadu ciet."

Višņakovs uzsvēra, ka karstais laiks ietekmē visus, bet novājinātus pacientus šajā laikā vajadzētu īpaši uzraudzīt.

"Nepieļaut, ka viņi pārkarst vai ilgstoši strādā dārzā, ko viņi mīl un grib darīt."

"Jārūpējas par saviem vecākiem, vecvecākiem, kas notiek tajos mazdārziņos, – iegājis grib rušināties, lai visas dobes izravētas. Bet vajag tad agri no rīta vai vēlu vakarā. Un nedrīkst aizmirst arī lietot tos medikamentus, ko viņam ir nozīmējis ģimenes ārsts," teica Akermane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti