Slikti notīrītu ietvju dēļ Rīga soda uzņēmumu «Clean R»; Rēzeknē – lauž līgumu

Rīgas pašvaldība nolēmusi sodīt uzņēmumu "Clean R", kas atbild par pašvaldības ietvju ziemas uzturēšanu, piemērojot līgumsodu 900 eiro par dienu, informēja Rīgas domē, norādot – ja darbu izpildes kvalitāte tuvākajās dienās saglabāsies neapmierinoša, Rīgas pašvaldība plāno operatīvi lauzt līgumu, kas pašreiz spēkā līdz decembra beigām. Savukārt Rēzeknē jau nolemts līgumu lauzt.

Rīgas domē skaidroja, ka atkārtota soda gadījumā tā apmērs sasniegs 1500 eiro par dienu.

Pirmajās sniegotajās dienās Rīgā pašvaldība konstatējusi, ka uzņēmums "Clean R" neizpilda saistības, attīrot tam uzticētās ietves mazāk kā 50% apmērā no līgumā paredzētā apjoma.

Līgums paredz, ka SIA "Clean R" jānodrošina pašvaldības pārziņā esošo ietvju ziemas tīrīšana, ieskaitot svētku dienas un nedēļas nogales, turklāt pēc darba uzdevuma saņemšanas ietvēm ir jābūt iztīrītām līdz pulksten 8.

Domē skaidroja, ka līgums ar uzņēmumu ir spēka līdz 2022. gada 1. janvārim un tas var tikt pagarināts vēl uz diviem gadiem. Laušanas gadījumā uz veicamo darbu izpildi var pretendēt A/S "Ceļu pārvalde" un SIA "Hagberg".

Savukārt Rēzeknes pašvaldība ārkārtas domes sēdē piektdien, 3. decembrī, nolēmusi lauzt līgumu ar uzņēmumu “Clean Rˮ.

Kopš 1. decembra Pilsētvides un attīstības pārvaldes speciālisti pārbaudīja trotuāru tīrību, sastādīja aktus un konstatēja, ka SIA “Clean Rˮ nespēj izpildīt līguma saistības. Sūdzības ir arī no iedzīvotājiem. Līdzīgi līguma noteikumu pārkāpumi konstatēti arī iepriekšējos gados.

KONTEKSTS:

Šonedēļ daudzviet Latvijā un arī Rīgā novērojama intensīva snigšana, bet 3. decembrī Rīgā šī iemesla dēļ pirmo reizi Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra vēsturē izsludināts sarkanais brīdinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt