Sliktā ceļa dēļ Vecpiebalgā pieprasīs izsludināt ārkārtas situāciju

Vecpiebalgas novada pašvaldība nolēmusi izsludināt ārkārtas situāciju. Pieprasījumu iesniegs valdībai un Satiksmes ministrijai, lai panāktu P30 jeb autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona apmēram 25 kilometru gara ceļa posma remontu.

Trešdien Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas iedzīvotāji devušies protestēt uz Rīgu par slikto ceļu stāvokli novadā. Pirms šīs akcijas no rīta Vecpiebalgas novada dome skatīja jautājumu par ārkārtējo situāciju izsludināšanas pieprasījumu. Kā ziņo Latvijas Radio, Vecpiebalgas iedzīvotāji ir apņēmības pilni panākt savu un uzskata, ka viņu pilsoniskā aktivitāte, rīkojot akciju „Vecpiebalgas ceļam būt”, jau ir savu panākusi.

Kā informēja Vecpiebalgas novada domes vadītāja Ella Frīdvalde–Andersone, lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieprasījumu domē pieņemts vienbalsīgi. „Ar šo lēmumu mēs pieprasām Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Vecpiebalgas novada pašvaldības administratīvās teritorijas daļā valsts autoceļa P30 autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā, kurš atrodas Vecpiebalgas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, sakarā ar valsts infrastruktūras apdraudējumu. Tas būtiski apdraud sabiedrības un saimnieciskās darbības drošību, cilvēku veselību un dzīvību. Un, pieprasot šo ārkārtas situāciju, uzlikt attiecīgajām valsts pārvaldes institūcijām pienākumu nekavējoties valsts autoceļu P30 asfaltbetona seguma atjaunošanas nodrošināšanu,” skaidroja Frīdvalde-Andersone.

Domes vadītāja uzsvēra, ka šis ir vienīgais likums, kas pašvaldībai dod kādas tiesības saistībā ar valsts autoceļiem. „Šodien šis likums pirmo dienu stājas spēkā, tāpēc mēs šīs tiesības izmantojam.”

Taujāta, vai ir saņemta jau kāda reakcija no valdības vai ceļu uzturētājiem, Frīdvalde–Andersone sacīja, ka tāda nav bijusi.

Savukārt Satiksmes ministrijas saņemts solījums, ka minētais ceļa posms rekonstrukciju vai remontu varētu piedzīvot nākamgad, kas ir trīs gadus ātrāk nekā bija plānots. Ja valdība risinājumu nepiedāvās, Vecpiebalgas iedzīvotāji apņēmušies rīkot vēl protestu akcijas, kā arī neizslēdz iespēju vērsties Ģenerālprokuratūrā vai Eiropas institūcijās, ziņo Latvijas Radio.

Kāds Vecpiebalgas uzņēmējs, kuram pieder autoserviss darbnīca un benzīntanks, stāstīja, ka serviss gūst peļņu, bet uzpildes stacija ir ar zaudējumiem, jo braucēji neizvēlas šo ceļu, ja vien var. Šis ceļš ir nozīmīgs Vidzemei, Vecpiebalgai, Jaunpiebalgai, arī Madonai.

Piebaldzēni prasa šogad veikt ceļa remontu, lai tas neapdraudētu cilvēku dzīvības, kā arī nākamgad veikt kārtīgu ceļa rekonstrukciju.

Ārkārtas situācijas izsludināšana nozīmēs, ka valstij nekavējoties būs jānodrošina jauns ceļa segums šajā ceļa posmā.

Pie valdības ēkas Rīgā trešdien piketēs arī Vecpiebalgas iedzīvotāji, viņiem pievienosies arī domnieki.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti