Slideno ielu dēļ otrdien cietuši daudzi cilvēki; reģistrēts arī liels ceļu satiksmes negadījumu skaits

Slideno ielu dēļ aizvadītajā diennaktī ārstniecības iestādēs nogādāti 60 cietušie, kas ir daudzkārt vairāk nekā ikdienā. Reģistrēts arī liels skaits ceļu satiksmes negadījumu.

Slideno ielu dēļ otrdien cietuši daudzi cilvēki; reģistrēts arī liels ceļu satiksmes negadījumu skaits
00:00 / 02:52
Lejuplādēt

Sniegam un ledum kūstot, vakar uz ielām traumas guva daudzi cilvēki, no kuriem mediķi 61 nogādājuši ārstniecības iestādēs. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ziņo, ka tas ir vismaz 30 reizes vairāk nekā citās dienās, kad vidēji reģistrē vienu līdz divus cietušos, kas guvuši traumas uz ielām. Aizvadītajā diennaktī traumas guva dažāda vecuma cilvēki, kuru vidū ir arī pusaudži. Visvairāk cietušo ir Rīgā un Kurzemē.

"Krītot gūtas nopietnas traumas, ievainojumi, kas visbiežāk ir roku, kāju, galvas un muguras traumas. Ja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem ikdienā traumu kopskaits ir līdz 150 diennaktī, tad vakar bija 237 traumu izsaukumi. Līdz ar to palielinājās kopējais dienesta mediķu darba apjoms, jo ikdienā brigādes izbrauc uz 900–1000 izsaukumiem, bet aizvadītajā diennaktī bija izpildīti 1093 izsaukumi," sacīja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Savukārt uz ceļiem notikuši vairāk nekā 150 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas septiņas personas. Vairāk nekā puse no negadījumiem notikuši Rīgā, informēja Valsts policijā, atzīstot, ka aizvadītajā diennaktī darba bija vairāk nekā citās dienās.

"Neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem, par laimi, nav bijuši negadījumi ar traģiskām sekām, kas nozīmē, ka šādos laikapstākļos autovadītāji brauc daudz prātīgāk. Ja runā par policijas noslodzi vakar, tad no satiksmes uzraudzības un preventīvā darba vairāk resursu bija jānovirza tieši ceļu satiksmes negadījumu formēšanai," pastāstīja policijas pārstāve Līna Bagdone.

Arī trešdien novērojams lielāks ceļu satiksmes negadījumu skaits nekā ierasts. Trešdien līdz pulksten 15.00 reģistrēti 82 negadījumi. Cietuši trīs cilvēki – divi Rīgas reģionā, viens Vidzemē. 

Sliktu braukšanas apstākļu vai autobusu vadītāju trūkuma dēļ Autotransporta direkcija informēja, ka trešdien valstī atcelti aptuveni 30 reģionālo autobusu reisi.

Savukārt "Latvijas Valsts ceļi" atzīmēja, ka vairumā ceļu braukšanas apstākļi ir apmierinoši, bet sarežģīta situācija ir Latgalē. Īpaši apgrūtināta braukšana ir Daugavpils, Krāslavas, Preiļu un Ludzas apkārtnē.

"Latvijas Valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova brīdina, ka sarežģīta situācija ir arī citviet: "Vidzemē – Gulbenes, Alūksnes, Valkas, Valmieras un Limbažu apkārtnē. Kurzemē – Tukuma un Talsu apkārtnē. Lai braukšanas apstākļus uzlabotu, visā valsts teritorijā patlaban strādā vairāk nekā 70 ziemas tehnikas vienības, bet, protams, atgādinām, ka [ceļu] uzturētāji var uzlabot braukšanas apstākļus, bet atkalu un atkusni diemžēl nevarēs novērst."

Kononova atgādināja, ka atkušņa laikā visgrūtākie braukšanas apstākļi ir uz grants ceļiem, kas ir pārklāti ar ledu un ūdeni. Tāpēc autovadītājiem jābūt jo īpaši piesardzīgiem.

"Paiet var, bet ir slidens"

Latvijas Radio galvaspilsētā uzrunāja iedzīvotājus, lai noskaidrotu, ko viņi saka par slidenajām ielām:

Cilvēki par slidenajām ielām galvaspilsētā
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

"Šorīt kaut cik laikam var paiet, bet vienalga jābūt uzmanīgam, jo tas kūstošais ledus veido ūdens kārtu, un apakšā vienalga paliek ledus. Jebkurā gadījumā tas ir sarežģīti."

"Paiet var, bet ir slidens."

Seniore: "Ja iet lēni kā bruņurupucis, tad var paiet. Notīrīts ir tikai pie prezidenta pils un pie Saeimas, bet tālāk… visiem viss vienalga."

"Nu, var paiet, bet ļoti uzmanīgi jāiet. Nav tā, ka nevar paiet. Atbilstošus apavus [vajag], lēnāk eju. Viss. Bet sniegs ir sniegs, ziema ir ziema."

"Nekā. Vienkārši eju. Man kāja plata."

"Es tā ceru, ka man ir atbilstoši apavi, jo es kādreiz ļoti rūpējos par to, lai tie būtu piemēroti ziemas apstākļiem, bet vienalga var gadīties diezgan neuzmanīgas situācijas."

KONTEKSTS:

Otrdien, 20. decembrī, Latvijā bija spēkā oranžais brīdinājums spēcīga apledojuma dēļ. Lietus ietekmē apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti arī pēc tam, kad ceļš ir apstrādāts ar pretslīdes materiāliem.

Ceļu apledojuma un atkalas dēļ var tikt atcelti reģionālo autobusu reisi vai būtiski kavēties to izpilde.

Tikmēr traumpunktos ziņo par pacientu pieplūdumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti