Šlesers dibina biedrību «Latvija – pirmajā vietā»

Bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers dibinājis biedrību “Latvija – pirmajā vietā”, liecina “Lursoft” informācija. Biedrība reģistrēta 1. jūlijā.

Šlesers norādīts kā vienīgais biedrības valdes loceklis. Biedrības statūtos kā dibinātāji norādīti arī bijušais VAS “Latvijas dzelceļš” viceprezidents Aivars Strakšas un Sandris Točs, kurš iepriekš bija Alda Gobzema vadītās partijas “Likums un kārtība” valdes loceklis, taču partiju pameta, lai pievienotos topošajai Šlesera komandai. 

Biedrības statūtos minēts, ka tās mērķis ir “veicināt sabiedrības labklājības līmeņa pieaugumu un ekonomisko izaugsmi Latvijā, jo īpaši atbalstot prioritāro tautsaimniecības nozaru attīstību un konkurētspējas paaugstināšanu, radot labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības veikšanai Latvijā un ārvalstu investīciju piesaistīšanai”. Tāpat starp biedrības mērķiem minēta ģimenes un kristīgo vērtību stiprināšana un sabiedrības integrācijas politikas īstenošana. 

Viens no veidiem, kā biedrība apņemas sasniegt šos mērķus, ir biedrības kopīga viedokļa formulēšana un tā pārstāvēšana pašvaldību un valsts institūcijās, minēts statūtos. 

Šlesers iepriekš norādījis, ka augustā dibinās jaunu politisko partiju.

Par atgriešanos politikā Šlesers paziņoja pavasarī pēc tam, kad prokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību krimināllietā par digitālās televīzijas ieviešanu Latvijā. Šlesers lietu sauca par politisku un safabricētu, taču noliedz, ka politikā atgriežas, lai ietekmētu tiesas procesu. 

Bijušais satiksmes ministrs jūnija sākumā arī paziņoja, ka vāc cilvēkus startam nākamajām Saeimas vēlēšanām. Viņam bijušas sarunas arī ar partiju "Gods kalpot Rīgai", kas neizslēdz iespēju ar Šleseru nākamā gada Saeimas vēlēšanās startēt kopā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti