Dienas ziņas

Kentā izceļas asumi starp tālbraucējiem un policiju

Dienas ziņas

Repatriācijas reiss no Londonas – 28. decembrī

Slēpošanas trases darbu turpina

Slēpošanas trases darbu turpina ar vairākiem Covid-19 ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Svētku brīvdienas daudzi izmantos, lai dotos uz slēpošanas trasēm un kalniem. Tagad jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem, un, iespējams, būs jāpavada ilgāks laiks pie inventāra nomas un pacēlājiem, jo trases ir īpaši noslogotas. Saīsināts ir arī to darba laiks vakaros, un ieviesta obligāta reģistrēšanās kalnu slēpošanai. 

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”, izmantojot četrus sniega lielgabalus, pēc intensīvas ražošanas piecu diennakšu garumā izdevies saražot sniegu divu kilometru trasei, ko aktīvi izmanto gan slēpošanas entuziasti, gan sportisti no visas Latvijas.

Kopš slēpošanas sezonas atklāšanas 12. decembrī trasi apmeklējuši jau aptuveni tūkstotis slēpotāju. Šobrīd, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, būtiski mainīta kompleksu darba kārtība. 

Obligāta sejas masku lietošana noteikta iekštelpās, vēlams arī stāvlaukumos, kur vērojama lielāka cilvēku pulcēšanās. Ēdiens tiek izsniegts tikai līdzņemšanai, savukārt ģērbtuves slēgtas, bet inventāra noma darbojas tikai ārā.

Sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” vadītājs Gunārs Ikaunieks norādīja: “Trases garums ir diezgan liels, tāpēc iespējas atrasties uz trases ir diezgan lielam skaitam. Sestdienās un svētdienās, kad ir novērojamāka lielāka cilvēku plūsma, ir piesaistīti pašvaldības kārtībnieki palīgā.”

Liela aktivitāte novērojama arī kalnu slēpošanas kompleksos, piemēram, Gaiziņkalnu ik dienu apmeklē ap 200 cilvēku. Šobrīd obligāta prasība – pirms došanās uz kalnu ir jāpiereģistrējas, lai kontrolētu cilvēku plūsmu.  

“Iepriekšēja biļešu pieteikšana caur aplikāciju “Bookla”. Kompleksā var uzturēties ne vairāk kā piecdesmit. Tas palīdz, ka nav trasē vienu brīdi pieci cilvēki un tad simtu pieci. Ir noslogotas. Ja tu cilvēkam atņem tik daudz, cik viņam ir atņemts no brīvās kustības, tad šī artava vēl strādā. Protams, kapacitāte, apmeklētība kalnam ir ļoti liela,” skaidroja atpūtas kompleksa “Gaiziņš” saimnieks Juris Stradiņš.

Līdz ar to, kā uzsvēra trašu apsaimniekotāji – šobrīd pandēmijas iespaidā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pagaidām finansiālu zaudējumu neesot. 

“Šī brīža apmeklētāju plūsma ir bijusi lielāka nekā iepriekšējos gados šajā pašā laikā. Protams, arī pēc iepriekšējās ziemas, kad ziema bija ļoti, ļoti bēdīga, daudzi izmanto iespēju pabūt uz sniega. Līdz ar to šis decembris noteikti ir ar ļoti pozitīvu zīmi,” sacīja Ikaunieks.

“Izmaksā kalns 3000 [eiro] noteikti, tas ir nopūst kalnu, bet vēl visas algas, viss pārējais, tas ir dārgs prieks. Tagad viss pavisam otrādi. Jāražo mākslīgais sniegs, visa trase jāsadzen; ja nāk dabiskais sniedziņš, tā jau ir dāvana. Ja mēs strādātu ar mīnusu – mēs nestrādātu,” atzīmēja Stradiņš.

Šobrīd noteikts arī slēpošanas trašu darba laiks – tās darbojas tikai līdz astoņiem vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti