Dienas ziņas

Siguldā popularitāti iekarojis “zaļais tirdziņš”

Dienas ziņas

Viļakā top jaunie ložu šaušanas čempioni

Slēgto skolu ēkas pielāgo sociālām vajadzībām

Slēgto skolu ēkas Gulbenes novadā iekārto par sociālo māju un sociālās aprūpes centru

Nelielā bērnu skaita dēļ pēdējos gados Gulbenes novadā slēgtas trīs mazās lauku skolas, taču divās no tām atkal atgriezusies dzīvība. Ozolkalna pamatskolas ēkā iekārtota sociālā dzīvojamā māja, savukārt Siltāju pamatskolas ēkā jau novembrī durvis vērs sociālās aprūpes centrs. Novada pašvaldības mērķis ir atrast pielietojumu kādreizējām skolas ēkām, lai tās neaiziet postā.

Ozolkalna pamatskolas ēkā vēl pirms diviem gadiem skraidīja bērni, bet tagad šeit iekārtoti 13 dzīvokļi cilvēkiem, kas dažādu apstākļu dēļ palikuši bez mājām. „Pirmais risinājums - izvietojam viņu šinī mājā. Pēc tam problēmu risinam, lai cilvēks tiek pie dzīves vietas. Šeit piekļuve ir ļoti laba, nav tālu pilsēta,” stāsta Gulbenes novada Sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs.

Sociālajai dzīvojamajai mājai dots nosaukums “Blomītes”, šobrīd tajā atrodas desmit iemītnieki - pārsvarā pensionāri, sievietes ar bērniem, invalīdi vai arī cilvēki, kas pēkšņi zaudējuši dzīves vietu. „Ir nodegusi māja, tad tiek slēgt līgums uz trīs mēnešiem. Cilvēkam šajā laikā ir iespēja atrast sev jaunu dzīvojamo platību. Ziemā ir nosalis cilvēks uz ielas, tad ja nav kur likt šo cilvēku, mums ir istaba, kur izvietot,” stāsta sociālās dzīvojamās mājas “Blomītes” pārvaldniece Karīna Rakstiņa.

Sociālās dzīvojamās mājas iemītnieki ar dzīvi šeit ir apmierināti, teju visi, kas ievākušies, te pat arī palikuši. Kitija Blomītēs dzīvo kopš februāra, viņa ir viena no aktīvākajām šejienes iemītniecēm: „Ir ko darīt, jāpalīdz visādi darbi. Tagad rudenī lapas, pavasarī arī lapas, pa vasaru zāle jāpļauj, visādi.”

Nama pārvaldniece uzsver, ka tāds ir šīs vietas mērķis – palīdzēt tiem, kas palikuši bez pajumtes, bet rūpēties, lai cilvēki nezaudē sociālās iemaņas: „Tāpēc šī ir sociālā dzīvojamā māja, kur pašam ir jādomā kā es paēdīšu, jāplāno savs budžets, par to jādomā pašiem.”

Pārmaiņas piedzīvojusi arī 2010.gadā slēgtā Siltāju pamatskola, kuras ēka pielāgota sociālā aprūpes centra vajadzībām. Vienīgā skolas ēka, kas Gulbenes novadā pagaidām stāv tukša ir Stradu pamatskola. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt