Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gaidāmas izmaiņas banku sektorā

Skrudalienas pamatskolas ēkai – otrā elpa

Slēgtās Skrudalienas pamatskolas ēka varētu piedzīvot otro elpu

Skolu tīkla optimizācijā slēgtās Skrudalienas pamatskolas ēka varētu piedzīvot otro elpu - tās telpās plānots pielāgot ciemata iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām.

Daugavpils novada Skrudalienas pamatskolu, tāpat kā daudzas citas skolas Latgalē, piemeklējis drūms liktenis – šajā gadā skola slēgta nepietiekama skolēnu skaita dēļ.

Tomēr ar to kādreizējās Skrudalienas pamatskolas ēkas liktenis nebeidzas – tagad tur plānots ierīkot daudzfunkcionālo centru, lai ciematā palikušo iedzīvotāju ikdienu padarītu ērtāku un krāsaināku. Finansējumu ēkas remontam 54 000 eiro apmērā piešķīrusi Daugavpils novada dome.

Šobrīd Skrudalienas pamatskolas bijušajā sporta zālē darbojas iedzīvotājiem brīvi pieejama trenažieru zāle. Savukārt aktu zāle nodota biedrības "Dzidrā straume" rīcībā.

Ar laiku pamatskolas telpās plānots izvietot arī bibliotēku, metāla, koka apstrādes un šuvēju darbnīcas, aptieku un, iespējams, arī medicīnisko punktu.

Pašlaik tuvākā vieta, kur var saņemt medicīnisko palīdzību un pat nopirkt zāles, ir vien Daugavpilī.

"Noteikti būtu vajadzīga aptieka. Kā mēs to panāksim, nezinu, bet noteikti centīsimies, jo aptiekas nav ne Silenē, ne Salienā. Nevienā no blakus esošajiem ciemiem, tikai Daugavpilī," atzina Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.

Lai gan vietējie iedzīvotāji atzīst, ka bez skolas ciemats ir kļuvis klusāks un drūmāks, daudzfunkcionālā centra izveidi šeit vērtē pozitīvi, sevišķi medicīnas pakalpojumu kontekstā.

Medicīniskais punkts un aptieka gan vēl ir tikai idejas līmenī. To izveide atkarīga no Daugavpils novada pārvaldes un uzņēmējiem, kuriem ir bažas par noietu, atverot aptieku tālu no blīvi apdzīvotiem centriem.

Neskatoties uz to, Skrudalienas iedzīvotāji ir entuziasma pilni apmeklēt jauno centru un sola, ka jebkurš jaunievedums ciematā būšot pieprasīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti