Dienas ziņas

Ukraina cietusi plašā kiberuzbrukumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

PMLP slēdz divas filiāles

Slēgtas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes filiāles Siguldā un Līvānos

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) janvārī pārtraukusi divu filiāļu darbību. Janvāra sākumā tika slēgta Siguldas filiāle, bet nupat pēdējā darba diena aizvadīta Līvānu filiālē. Iedzīvotāji ir neapmierināti, tikmēr pārvaldē uzsvēra, ka tādā veidā tiek optimizēta iestādes darbība.

PMLP Līvānu filiāle strādāja reizi nedēļā – piektdienās, pieņemot līdz 20 klientiem dienā. Arī šodien – filiāles pēdējā darba dienā – gaitenis pie durvīm nebija tukšs. Apmeklētāji nav apmierināti, ka Līvānos vairs nebūs pieejami pārvaldes pakalpojumi. Tuvākā teritoriālā nodaļa ir 30 kilometru attālumā – Jēkabpilī.

"Grūti aizbraukt uz Jēkabpili, sevišķi invalīdiem un veciem cilvēkiem. Slikti. Ko es varu pateikt? Labi jau būtu uz vietas. Tuvāk viss," sacīja Līvānu novada iedzīvotājs Juris.

"Nu tas ir ļoti slikti. Jau tā reizi nedēļā tikai pieņem un, ja to pašu aizslēdz, tad es nezinu, kur. Ja jāmaina pases vai jāizņem pase, vienalga kāds dokuments jāformē, tas ir... nezinu. Tas ir bezatbildīgi," uzskata Līvānu novada iedzīvotāja Silvija.

Līvānu filiālē strādāja divi Jēkabpils nodaļas darbinieki, kuri piektdienās brauca uz Līvāniem apkalpot klientus. Tagad šie darbinieki paliks Jēkabpilī.

"Šāds lēmums tika pieņemts, lai palielinātu Rīgas un Jēkabpils nodaļu klientu apkalpošanas nodaļu kapacitāti un arī lai samazinātu rindas. Darbstacijas no Līvānu filiāles tiks pārvestas uz kādu no Rīgas nodaļām, un Jēkabpils darbinieki strādās Jēkabpils nodaļā, kas palīdzēs stiprināt klientu apkalpošanas kapacitāti," skaidroja PMLP pārstāve Inna Tarelkina.

"Vai tik daudz ieekonomēs Rīga? Bet līvānieši, protams, no tā cietīs," sprieda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods ("Latvijas attīstībai").

Jau iepriekš vēstīts, ka PMLP vasarā nolēma Rīgā pagarināt darba laiku, jo veidojas garas rindas pēc jauniem dokumentiem. Tikmēr Līvānu novada pašvaldība adresējusi pārvaldei vēstuli ar lūgumu pārskatīt lēmumu. Līdzīga situācija ir arī Siguldā, kur filiāle tika slēgta šā gada 1. janvārī.

"Filiāle strādāja reizi nedēļā, un vienmēr pieraksts bija pilns.

Pašvaldība vienojusies, ka tieši vadības līmenī šo jautājumu risinās un dosies uz PMLP veikt sarunas, varbūt patiešām ir iespējams atjaunot, kaut vai retāk, bet tomēr atjaunot filiāles darbību Siguldas novadā,"

sacīja Siguldas novada pašvaldības aģentūras "Siguldas Attīstības aģentūra" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sindija Brikmane.

PMLP skaidroja, ka Līvānu un Siguldas filiāles ir vienīgās, kuras skar optimizācija – citviet slēgšana šogad nav paredzēta. Arī pagājušajā gadā netika likvidēta neviena pārvaldes struktūrvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt