Dienas ziņas

Nozagtais lielgabals nav atrasts

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Slēgtās prakses pārņem jaunie dakteri; trūkst palīgu

Slēgtās ģimenes ārstu prakses pārņem jaunie dakteri; slodze esot milzīga

Novembrī Nacionālais veselības dienests (NVD) pārtrauca sadarbību ar četrām ģimenes ārstēm, jo viņas nebija vakcinējušās. Tagad visi šo mediķu pacienti pārreģistrēti citās praksēs. Balvos palīgā steigusi arī rezidente. Apņēmība jaunajiem ir, bet trūkst palīgu.

Jaunā ārste Elīna Kapteine vēl pirms pāris mēnešiem plānoja, ka pēc rezidentūras beigām turpinās darbu ģimenes ārstes Līgas Kozlovskas praksē. Papildus apgūs sonogrāfijas izmeklējumu veikšanu, lai, piemēram, pieprasīto vēdera dobuma sonogrāfiju varētu veikt turpat praksē. Diemžēl plāni izjuka. Novembrī praktizēt Balvos bija jābeidz nevakcinētajai ģimenes ārstei Modrītei Silauniecei. Kozlovska juridiski un Kapteine praktiski steidzās palīgā.

Kapteine stāstīja: "Tā kā man tūlīt jābeidz rezidentūra, daktere Kozlovska piedāvāja, vai es gribētu. Sākumā nezināju, man tās domas dalījās tik ļoti."

Pati savu praksi Kapteine varēs dibināt pēc sertifikāta iegūšanas februāra beigās vai martā. Šobrīd pacienti reģistrēti Kozlovskas praksē, taču Kapteinei trūkst palīgu, jo noteikumi nosaka – iepriekšējās ģimenes ārstes palīgi bija jāatlaiž.

Uz pusslodzi atsteidz palīgā medmāsa no Balvu slimnīcas, bet ar to nepietiek, tāpēc jaunajai dakterei jāstrādā bez brīvdienām.

"Tā ir milzīga slodze, katru dienu, kad ir viens pats. Jo ir pieņemšana, jāpieņem pacienti, plus ir telefons, kas nepārtraukti zvana," stāstīja Kapteine.

Tikmēr nu jau līdz 3000 pacientu ir arī jaunās ģimenes ārstes Lindas Reicles praksē Liepājā. Īsi pēc Ziemassvētkiem viņa pārņēma pēkšņi mirušas ģimenes ārstes pacientus.

Kā Reicle stāstīja ReTV, risinājums ir tikai viens: "Tā ir tāda absurda situācija, ka teorētiski tās būtu divas prakses ar diviem dakteriem un četriem palīgiem, bet realitātē es esmu viena un man ir divas medicīnas māsas. Ja mēs nevaram viņu vietā atrast uzreiz dakteri, kas ies strādā, tad mums ir vismaz jāspēj tam dakterim, kas piekrīt tos pacientus pieņemt, nodrošināt papildus personālu."

Lielajās praksēs ir vajadzīgs trešais valsts apmaksāts palīgs. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijā informēja, ka trešdien, 12. janvārī, nosūtīta vēstule Ministru prezidentam, kurā norādīts uz šo nepieciešamību.

Tikmēr Rīgā iepriekš strādājušās Edītes Krūmiņas vietā ārste atrasta tikai nesen un oficiāli prakse atvērta pagājušonedēļ.

KONTEKSTS:

No 2021. gada 15. novembra NVD līgumus ir pārtraucis ar četriem ģimenes ārstiem, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Līgums pārtraukts ar Kuldīgas novada ģimenes ārsti Zandu Zaueri, vēl arī ar Jeļenu Jakupovu un Edīti Krūmiņu no Rīgas, kā arī Modrīti Silaunieci Balvos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt