Dienas ziņas

Viļānos – no linu sēkliņas līdz linu šķiedrai

Dienas ziņas

Cēsīs rekonstruē stadionu

Bārbeles skolas ēku pārdos izsolē

Slēgtās Bārbeles skolas ēku pārdos izsolē

Vecumnieku novada domes lēmusi atsavināt un pārdot izsolē pirms četriem gadiem slēgtās Bārbeles skolas ēkas. Neskaidra gan  paliek pašreiz ēkā esošā Bārbeles pamatskolas muzeja nākotne. 

Pašvaldība ēku plāno pārdot izsolē, nosakot sākumcenu 24 500 eiro, bet  jaunajam īpašniekam netikšot uzlikts par pienākumu saglabāt un nodrošināt brīvu pieeju tajā esošajam muzejam.

Bārbeles pamatskola, kurai šogad tika atzīmēta 145. gadskārta, jau kopš 2012. gada ir slēgta, bet ēkā joprojām darbojas mazpulcēni, kā arī skolas muzejs, kura krājumā ir vairāki tūkstoši liecību par mācību iestādes garo mūžu.

Muzeja vadītājs Voldemārs Barens stāsta, ka krājumos ir gan materiāli par skolu, gan par pagasta vēsturi, bet pašlaik arī diskos top novada hronika no 2009. gada.

Bārbeles skolas ēka, kuras uzturēšanā ik gadu tiekot ieguldīti vairāk nekā 24 000 eiro, novadam nesot tikai zaudējumus, tāpēc tagad nolemts to pārdot izsolē. Pēdējā skolas direktore Dace Penķe teic, ka tas būtu prātīgs lēmums, jo senajai ēkai nepieciešams vismaz jumta remonts.  Tomēr māc bažas, vai ēkā vieta atradīsies arī muzejam un vai tas būs brīvi pieejams.

“Jautājums ir tāds - ja tas būs privātīpašums, vai būs tāda iespēja?” saka Dace Penķe.

Vecumnieku novada pašvaldības vadītāja Aiga Saldābola (Reģionu alianse) skaidro, ka muzeja saglabāšana kā obligāta prasība izsoles nolikumā noteikti nebūšot.

“Es domāju, ka jaunais īpašnieks, kas iegādāsies [ēku], varēs vienoties, vai muzejs paliks šajā ēkā vai ne,” sacīja pašvaldības vadītāja.

Viņa arī cer, ka, pārņemot šo skolu, jaunie īpašnieki turpinās darba attiecības ar trīs pašlaik pašvaldības algotajiem darbiniekiem.        

Interesi par Bārbeles skolas iegādi izrādījusi biedrība ''Kalna svētību kopiena''. Biedrības pārstāve Inga Pavlovska telefonsarunā apstiprināja, ka zinot par muzeja esamību ēkā, un pieļāva iespēju, ka tas varētu skolā atrasties arī turpmāk.

Izsole, kurā  skolas ēkas sākumcena  būs 24 500 eiro, plānota decembra vidū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt