Panorāma

33 gadi kopš Černobiļas traģēdijas

Panorāma

Bērnu darināti maisiņi – tīrai Latvijai

Slēdzot tiltu, bloķē uzņēmējus

Slēgtais Deglava tilts rada neērtības arī apkaimes uzņēmējiem

Rīgas domes Satiksmes departaments un Būvniecības valsts kontroles birojs joprojām nevar vienoties, kādi atzinumi nepieciešami, lai Deglava tiltu varētu atvērt satiksmei. Tādēļ labākajā gadījumā tas varētu notikt nākamās nedēļas vidū. Tikmēr šajā rajonā apturēta ne vien satiksme, bet arī uzņēmējdarbība. Reizē ar tilta slēgšanu Valsts policija ierobežojusi satiksmi arī Deglava ielā, radot būtiskas neērtības šīs apkārtnes uzņēmējiem.  

Bijušās mēbeļu fabrikas “Teika” teritorijā, Deglava ielā 50, šobrīd atrodas biznesa centrs, kur darbojas vairāki desmiti uzņēmumu – veikali, ražotnes un noliktavas.

Kopš Deglava tilta slēgšanas piekļūšana teritorijai ir apgrūtināta, jo policijas postenis izvietots ne tikai pie paša tilta, bet arī Deglava un Nīcgales ielas krustojumā.

Ielas posms gan nav pilnībā slēgts satiksmei, bet daudzi braucēji, ieraugot norobežojošos konusus un policijas ekipāžu, dodas iepirkties citur.

“Tagad mums saimnieciskā darbība praktiski ir pārtraukta. Parastās dienās mums ir 10 līdz 15, pat 20 apmeklētājiem dienā. Bet vakardien mums bija tikai 2, šodien tikai viens,” stāstīja AS “Elīza-K” valdes loceklis Aleksejs Korockins.

 “Pelnīt naudu nav iespējams, un veikt uzņēmējdarbību arī nav iespējams,” viņš piebilda.

SIA “Baltic Data” vadītājs Aivars Arums savukārt sprieda, ka “būtu ērtāk, ja policija stāvētu pie vārtiem šajā pusē, vai varbūt tikai pie tilta, jo tad nebūtu jāstāsta visiem klientiem, kā šeit tagad var piekļūt vai ienākt. Arī mums pašiem nebūtu katru rītu jārunā ar policiju un jāskaidro, ka šeit strādājam”.

Teritorijas apsaimniekotāju pārstāvis Andris Timulis stāstīja, ka teritorijā ir aptuveni 30 uzņēmumi. “Viņi saskaras ar to, ka darbinieki, kas brauc attālāk, nevar iebraukt auto bezmaksas stāvvietā. Tas ietekmē mūsu klientus, mūsu īrniekus šajā teritorijā. Viņi izsaka neapmierinātību,” atzina Timulis.

Valsts policija skaidroja, ka papildu ekipāža Deglava un Nīcgales ielas krustojumā dežurē, lai laikus brīdinātu autovadītājus, ka tilts ir slēgts un ieteiktu apbraucamos ceļus. Tādēļ tā netikšot pārvietota.

Braucēji, kuri vēlas piekļūt tilta apkārtnē esošajām adresēm, tiek ielaisti pēc saskaņošanas ar policistiem.  

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Ceturtdien plkst.5 Deglava tilts tika slēgts satiksmei, kas izraisīja lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. Sabiedriskā transporta maršruti, kas pārvietojās pa Deglava tiltu, lielākoties tika novirzīti uz Zemitāna tiltu, bet autovadītājiem par apbraukšanas maršrutiem bija jādomā pašiem, jo domei plāna nebija, savukārt policija uzsvēra, ka satiksmes organizācija nav tās uzdevums. Pa tiltu ļauts pārvietoties gājējiem un velosipēdistiem.

Vienlaikus slēgta Brasas tilta josla virzienā uz centru. Tādējādi sastrēgumi vērojami arī citos Rīgas rajonos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt