Dienas ziņas

Amerikāņu antīko automobiļu parāde Jūrmalā

Dienas ziņas

Neretā pulcējas Sēlijas kultūrvēsturiskā mantojuma sargātāji

Mālupes pamatskola pārtop par pansionātu

Slēgtā Mālupes pamatskola pārtop par pansionātu

Pērnā gada septembrī Alūksnes novadā slēdza Mālupes pamatskolu. Lai ēka nepaliktu tukša, novada dome lēma to pielāgot sociālā aprūpes nama vajadzībām. Šobrīd kādreizējā skolas ēkā notiek būvdarbi, lai rudenī tajā varētu izmitināt pirmos klientus.

Mālupes pamatskolas ēka astoņdesmito gadu beigās celta bērnudārza vajadzībām. Telpas šeit bijušas plašas, ar lieliem logiem. Tāpēc arī nepieciešami visai vērienīgi pārbūves darbi, lai atbilstoši prasībām iegūtu pēc iespējas vairāk telpu klientu izmitināšanai.

"Seši kvadrātmetri uz vienu klientu. Cik mēs varējām izprojektēt, lai istabiņā būtu gulta, galds, krēsls, skapis, kur vēl nedaudz lielāka kāda kumode, kur savas mīļlietiņas salikt," saka sociālā aprūpes centra "Alūksne" direktora amata pienākumu izpildītāja Baiba Meistare.

Pēc pārbūves šeit varēs izmitināt 60 cilvēkus. Alūksnes novadā vērtē, ka, īstenojot šo projektu, vientuļos un vecos ļaudis vairs nebūs jāizmitina apkārtējo novadu sociālās aprūpes iestādēs.

"Mums patreiz Alūksnes novadā ir viens pansionāts Alūksnes pilsētā, bet tur var izmitināt 65 iemītniekus. Ir izpētīts, ka nepieciešamas 120 klientiem vietas," atzīst Meistare.

Ēkā pārsvarā taps vienvietīgas un divvietīgas istabiņas, celtnieki ir apņēmības pilni darbu pabeigt vēl pirms noteiktā termiņa – šā gada novembrī. Sarežģītākais esot lifta šahtas izbūve un lifta uzstādīšana, taču arī šos darbus veiks profesionāļi. Pārējie pamatdarbi jau paveikti.

Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Priede uzsver, ka pēc skolas slēgšanas vairāki speciālisti palika bez darba. Izveidojot sociālās aprūpes centru, šiem cilvēkiem atkal būs iespēja strādāt šeit pat.

"Ir cilvēki, kas jau ir izgājuši apmācības ar domu, ka viņi varētu šiet strādāt. Un, kad būs pasludināta pieteikšanās, es domāju, ka viņi piedalīsies un šiet arī strādās," piebilda Priede.

Savukārt apkārtējo māju iedzīvotāju atzīst - žēl, ka skolu nolēma slēgt, jo tas, ka šeit būs pansionāts, liecina par sabiedrības novecošanu.

Tomēr labāk, lai ēka būtu apdzīvota un cilvēkiem būtu darbs.

Sociālās aprūpes centram jau dots nosaukums "Pīlādži".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti