Slēgšanai nolemtie bērnudārzi: Telpas ir drošas, bet nav pagūts sakārtot dokumentāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Rīgas pilsētas būvvalde aizliegusi astoņu privāto bērnudārzu ekspluatāciju, jo to telpas neatbilst normatīvo aktu prasībām. Pieciem bērnudārziem trūkst būvprojekta, vēl divi nav reaģējuši uz informācijas pieprasījumu, bet viens paziņojis par telpu slēgšanu, faktiski turpinot strādāt. Būvvalde arī lūgusi Izglītības kvalitātes dienestam izvērtēt iespēju tiem atņemt licenci. Tiesa gan, tās izsniegšanai līdz šim būvvaldes apstiprinājumu nemaz nevajadzēja. Tagad to plānots mainīt. Tikmēr slēgšanai nolemtajos bērnudārzos uzsver, ka telpas bērniem ir drošas, taču ne vienmēr var paspēt sakārtot sarežģīto dokumentāciju būvvaldes noteiktajos termiņos.

Rīgas pilsētas būvvalde pārbaudījusi 98 Rīgas privātos bērnudārzus, un 26 no tiem konstatētas dažādas problēmas, kas liedz to ekspluatāciju. 12 no tiem telpas slēguši paši, vēl sešiem pagarināta dokumentu izskatīšana.

Pārējie, pēc būvvaldes vadītāja Ingusa Vircava teiktā, ir „problēmbērni”: „Runa uz šo brīdi ir par astoņiem bērnudārziem, kuriem nav pieļaujama ekspluatācija, jo vai nu viņi nespēj sakārtot šos dokumentus – nezinu, kas tur ir par problēmu, vai arī tie nav tehniski sakārtojami. Viņi atrodas telpās, kas neatbilst bērnudārzu statusam noteiktajiem normatīviem, un to vienkārši nevar izdarīt.”

Šie astoņi bērnudārzi ir „Tomsoniņš” Tomsona ielā, „Kultūras pikniks” Skanstes ielā, „Kāpēcīšu skoliņa” Dignājas ielā, „Skola mazajiem Poga” Ūnijas ielā, Mežaparka angļu pamatskola Visbijas prospektā, „Montessori māja” Kalnciema ielā, „Maza rasiņa” Paltmales ielā un „First step” Zemgaļu ielā.

Uz jautājumu, vai būvvalde šajos bērnudārzos konstatējusi reālus apdraudējumus bērniem, būvvaldes vadītājs norāda - vizuālā apskate par kritisku situāciju neliecina, bet likums paliek likums.

„Tas ietver ne tikai drošības, bet arī higiēnas jautājumus, telpu izvietojumu, ērtību un visas pārējās lietas, kuras mediķi un citi profesionāļi ir izvērtējuši, ka tas bērnam ir nepieciešams, lai viņš pilnvērtīgi varētu attīstīties," skaidro Vircavs.

Vircavs atzīst, ka vairums bērnudārzu bijuši nezināšanas upuri. Tādā situācijā nonācis arī bērnudārzs „Poga” Ūnijas ielā, atzīst „Pogas” vadītāja Kristīne Apse: „Mēs noīrējām šīs telpas 2013.gada septembrī, zinot, ka šeit pirms mums bija privāts dārziņš, arī licencēts. Mēs pašas tajā kādreiz strādājām. Līdz ar to labticīgi par to pat neaizdomājāmies, jo tā kā te ir bijis bērnudārzs, visam jābūt kārtībā.”

Paši ieguldījuši telpu uzlabošanā, kad pērn no būvvaldes saņemta ziņa, ka telpas neatbilst bērnudārza statusam. Pēc tam sākusies un joprojām turpinās ilga un sarežģīta būvprojekta saskaņošana. Bērnudārzs kā īrnieks to pat nevar ietekmēt, norāda Apse. „Tas, ko mēs izdarījām – pilnībā pielāgojām telpas bērnudārza vajadzībām. Mums ir visur dūmu detektori, signalizācija, evakuācijas plāni, bija ugunsdzēsēji, kuri atzina visu par labu esam.”

Līdzīgi norāda arī bērnudārza „First Step” vadītāja Gita Buiķe – bērnudārzam ir atzinums gan no VUGD, gan Veselības inspekcijas un citām iestādēm, bet par vajadzību mainīt telpu statusu iepriekš nav zinājuši. Tagad jau kopš pērnās vasaras turpina dokumentu saskaņošanu būvprojektam, lai saskaņotu telpu saimnieka jau iepriekš veiktās izmaiņas.

„Pogai”, „First Step” un sešiem citiem bērnudārziem tagad priekšā tikšanās arī ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), kas izsniedzis tiem licences un tagad skaidros, kas darīts pārkāpumu novēršanā.

„Tajā gadījumā, ja patiešām izglītības iestādēm šobrīd būvvalde ir liegusi ekspluatēt minētās telpas, bet pirmsskolas izglītības iestāde tajās joprojām darbojas, mēs atbilstoši MK noteikumiem patiešām anulēsim licences izglītības programmu īstenošanai,” informē IKVD vadītāja Ineta Juhņēviča.

Pirms tam gan situācija tikšot pārrunāta ar katra bērnudārza vadību individuāli. IKVD arī sagatavojis grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai turpmāk licences saņemšanai bērnudārzam būtu jāprasa arī saskaņojums no būvvaldes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti