Slēgs aprūpes centra «Latgale» filiāli «Lubāna»

Izvērtējot klientu un darbinieku drošības jautājumus, telpu atbilstību, kā arī nepieciešamās investīcijas kontrolējošo iestāžu norādīto trūkumu novēršanai, valsts sociālās aprūpes centrs (VSAC) “Latgale” ir vērsies  Labklājības ministrijā ar priekšlikumu par filiāles “Lubāna” darbības izbeigšanu, informēja ministrija.

Labklājības ministrijas pārstāvis Egils ZariņšZane Mače

  Trešdien, 9. oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča tiksies ar Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku, lai pārrunātu iespējas par turpmāko sociālo pakalpojumu attīstību novadā.

  Filiāles “Lubāna” klientu dzīvojamā ēkā ir ierīkota tikai krāsns apkure. Līdz ar to klientiem ir iespēja piekļuvei apkures krāsnīm, kas rada paaugstinātu ugunsbīstamību.

  Turklāt ēkā papildus ir jāveic ieguldījumi gan elektrodrošības, gan ugunsdrošības, gan vides prasību un vides pieejamības nodrošināšanai. Tā kā klientu dzīvojamā ēka ir celta 1892.gadā,  infrastruktūra ir morāli un fiziski novecojusi, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu personām ar garīga rakstura traucējumiem. 

  Saistībā ar to, ka pakalpojumu sniegšana ēkās ar krāsns apkuri rada paaugstinātu ugunsbīstamību, kā arī ar to, ka ēku tehniskais stāvoklis ir slikts, jau iepriekš vairākkārt ir izvērtētas iespējas minētās filiāles darbības izbeigšanai.

  Jautājums par VSAC “Latgale” filiāles “Lubāna” darbības izbeigšanu ir skatāms arī deinstitucionalizācijas (DI) kontekstā, kas paredz, ka līdz 2023. gadam līdz ar šo aktivitāšu ieviešanu un sabiedrībā balstītu pakalpojumu izveidi pašvaldībās par 1000 vietām tiek samazināts kopējais VSAC klientu vietu skaits. Turklāt trīs filiāles “Lubāna”  klienti ir iesaistījušies šajās aktivitātēs un ir uzsākta apmācība klientu sagatavošanai patstāvīgai  dzīvei ārpus institūcijas.

  Filiāles “Lubāna” darbības izbeigšanas rezultātā tiem  filiāles „Lubāna” klientiem, kuriem nav iespējams pakalpojumu institūcijā aizstāt ar pakalpojumu dzīvesvietā, tiks piedāvāts valsts finansētā pakalpojuma saņemšanu turpināt pamatā citās „Latgale” filiālēs. Vienlaikus tiem klientiem, kuri nepiekritīs šim piedāvājumam, tiks piedāvāta iespēja pakalpojumus saņemt kādā no cita aprūpes centra filiālēm. Plānots, ka pakalpojumu sniedzēja maiņas process tiks  organizēts pakāpeniski un to plānots pabeigt līdz  šī gada beigām.

  Savukārt darbiniekiem, atbilstoši to kvalifikācijai un pieejamajām vakancēm, tiks piedāvāta iespēja pāriet darbā uz citām  centra VSAC “Latgale” filiālēm, tostarp tām, uz kurām tiks pārcelti filiāles “Lubāna” klienti.

  Pašlaik filiālē “Lubāna”  pakalpojumu saņem 32 klienti un pakalpojumu sniegšanā ir iesaistīti 29 darbinieki.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti