Slēdzamo zinātnisko institūtu sarakstā vairākas LU un RTU struktūrvienības

To 22 zinātnisko institūciju un augstskolu struktūrvienību sarakstā, kuras starptautiskie eksperti iesaka slēgt, ir virkne Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrvienību, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Latvijas zinātnisko institūciju starptautiskajā izvērtējumā teikts, ka vāju vērtējumu jeb "1" ieguvis LU Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūts un Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, kā arī RTU struktūrvienības - Autotransporta institūts, Datorvadības, automātikas un datortehnikas institūts, Humanitārais institūts, Radioelektronikas institūts un Siltumenerģētisko sistēmu katedra, un Varbūtības teorijas un matemātiskās statistikas katedra.

Tāpat slēdzamo institūtu sarakstā ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aģentūras "Zemkopības zinātniskais institūts" un "Lauksaimniecības tehnikas zinātniskais institūts", kā arī zinātniskie institūti "Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija" un "Nacionālais botāniskais dārzs".

Sarakstā iekļuvis arī Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas Datortehnoloģiju pētījumu institūts, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas Biznesa institūts, Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu institūts, Ventspils augstskolas Lietišķās lingvistikas centrs, Biznesa kompetences centrs, Latvijas Tautsaimniecības attīstības institūts, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, Psihoneirofizioloģijas un bioregulācijas pētījumu centrs, Pūres Dārzkopības pētījumu centrs un Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts.

Pētījumā, ko veica IZM sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariātu, kopumā tika vērtētas 150 iestādes, tai skaitā zinātniskās institūcijas, augstskolas un to struktūrvienības, privātās institūcijas, komercsabiedrības un nodibinājumi. Zinātnes bāzes finansējumu saņem 41 no šīm zinātniskajām institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt