Dienas ziņas

Jaunieši izveido uzvedumu «Dejojam mieram»

Dienas ziņas

Bērni nelaimīgi vecāku strīdu dēļ

Slēgs Jūrkalnes pamatskolu

Slēdz Jūrkalnes pamatskolu; rindā jau nākamā

Ventspils novada domes sēdē ceturtdien pieņemts lēmums slēgt Jūrkalnes pamatskolu, kurā mācās 12 bērnu no pirmās līdz devītajai klasei. Nākamgad jūrkalniešiem būs jāizvēlas, vai savas atvases sūtīt uz blakus esošajiem novadiem – Pāvilostu vai Alsungu –, vai Užavas skolu, kas atrodas vēl nedaudz tālāk. Pieļaujams, ka nākamā slēdzamā varētu būt Zlēku pamatskola.

Ventspils novads ir viens no vismazāk apdzīvotajiem Latvijā, taču teritorijas ziņā - viens no lielākajiem. Vairākums bērnu dzīvo viensētās, tāpēc skolēnu nogādāšanai uz skolu pielāgots 21 autobusa maršruts.

Putniņu ģimenei ir trīs bērni, un tad, kad visi trīs uzsāks skolas gaitas, visticamāk, Putniņi aizies no Jūrkalnes. Ir pārāk sarežģīti izvadāt bērnus uz Alsungas skolu, bet bērnudārzniekus uz pirmsskolas bērnu grupu Užavā. „Tas nozīmē, ka viens bērns būs uz vienu galu, otrs uz otru galu, jāsaka - ellē gaisā!, tas man galīgi nebūtu pa prātam - nemierīgs prāts…” atzīst Jūrkalnes iedzīvotāja Līga Putniņa.

Putniņi nav vienīgie, kas neredz perspektīvu Jūrkalnē. No šīs vietas aizies arī pedagogu ģimenes, jo ceturtdien novada domē pieņemtais lēmums - slēgt Jūrkalnes skolu - atstās ne tikai tukšu labi aprīkotu un tikai 1991. gadā būvēto ēku, bet arī atstās bez darba šeit dzīvojošās skolotāju ģimenes. „Jūrkalnē tie cilvēki dzīvo tik, cik viņi dzīvo. Protams, no citām vietām mācīties uz Jūrkalni nebrauks! Un to vietējo bērnu ir tik maz, ka pilnvērtīgai skolai īsti nepietiek,” atzīst Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Mačtams.

Marija Janvare ir pirmā šīs skolas direktore. Pirmais izlaidums tika svinēts 1993. gadā un toreiz tie bija četri absolventi. „Mums jau tomēr ir tā jūra, un mēs esam ceļu krustojumā, un daudzi vasarnieki ir nopirkuši te mājas, tā kā pilnībā jau neizmirs. Kaut kas jau paliks,” norāda Janvare.

Sarežģīto situāciju ar novada skolām  mēģina risināt Ventspils novada pašvaldībā, pielāgojot garas skolēnu autobusu satiksmes cilpas 21 maršrutā. Novadā 60% no visas teritorijas aizņem meži, bet iedzīvotāju blīvums ir tikai pusotrs cilvēks uz kvadrātkilometru. „Par to mēs esam vairākkārt rakstījuši Izglītības un zinātnes ministrijai, bijām uz tikšanos ar Ministru prezidenti [Laimdotu]  Straujumas kundzi, bijām izveidojuši īpašu formulu, pierādot ar aprēķiniem, kāds valsts atbalsts varētu būt tādiem iedzīvotāju ziņā maziem novadiem kā mūsējais,” atminas Ventspils novada izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča.

Ventspils novadā šobrīd ir 10 vispārizglītojošās skolas, no kurām vairumā ir mazāk par 100 audzēkņu. 2009. gadā Ventspils novadā slēdza Usmas un Ziru pamatskolas, nākamā varētu būt Zlēku pamatskola, kurā šobrīd ir tikai 28 skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti