Dienas ziņas

Sociālā darbiniece saņem LM apbalvojumu

Dienas ziņas

Sākta akumulatoru rūpnīcas ēku rekonstrukcija

Gatavojas slēgt Biržu internātpamatskolu

Slēdz arī Biržu internātpamatskolu; pedagogi un audzēkņi vīlušies

Izglītības un zinātnes ministrijas iecere novedusi Salas novada pašvaldību pie smaga lēmuma – līdz 1.septembrim reorganizēt Biržu internātpamatskolu un Biržu pamatskolu, tās apvienojot. Būtībā tas nozīmē, ka šobrīd Biržu internātpamatskola aizvada savas pastāvēšanas pēdējos mēnešus.

Neviena vispārizglītojošā skola neveltīs katram no šiem bērniem tādas rūpes un uzmanību, kāda viņiem ir nepieciešama, – tā uzskata Biržu internātpamatskolas pedagogi,

kuri uzsver – šeit mācās audzēkņi, kuri dažādu problēmu dēļ no skolas sagaida daudz vairāk nekā tikai zināšanas mācību priekšmetos un siltas pusdienas. Daudziem internātskola ir vienīgā vieta, kur viņi var ik dienu saņemt pilnvērtīgu uzturu, siltumu, labvēlīgu attieksmi un motivāciju mācīties.

“Bērni pie mums ierodas ar veselības traucējumiem, mēs organizējam viņiem medicīnisko palīdzību, tāpat mēs veicam sociālos pienākumus – kurpju līmēšanu, matu frizēšanu, apģērba sakopšanu... Katrā gadījumā mēs viņiem šeit esam kā mamma un tēvs visu nedēļu,” saka Biržu internātpamatskolas pedagogs un audzinātājs Juris Ratnieks.

“Bērni ir parasti bērni, tikai no ļoti trūcīgām ģimenēm. Ja bērns ir badā, no viņa var sagaidīt visu,” saka Biržu internātpamatskolas direktore Svetlana Andruškeviča. “Tie bērni, kuri atnāca pie mums pamatskolas klasēs, praktiski neapmeklēja skolu, bet pie mums viņi apmeklē. Te viņi var nomazgāties, te ir veļas māja, kur viņi var mazgāt savas drēbes, jo daudzās ģimenēs pat elektrības nav,” pauda Andruškeviča.

Pedagogi pauž bažas, ka internātskolu slēgšana varētu novest pie tā, ka daļa no šiem bērniem vairs vispār neapmeklēs nevienu izglītības iestādi – vai nu nevarēs izbraukāt, vai nu nespēs iejusties. “Es ļoti nevēlos, lai šo skolu aizslēdz, jo esmu mācījies ļoti daudzās skolās. No visām skolām šī man visvairāk patīk, jo te visi skolotāji ir labi,” neslēpj Biržu internātpamatskolas 8. klases skolnieks Maksims.

Salas novada pašvaldība nevar segt skolas uzturēšanas izdevumus, kas ir apmēram 400 000 eiro gadā, bet domei ir ideja turpināt nodrošināt internāta pakalpojumus vismaz savā novadā deklarētajiem bērniem. Vai šāda iespēja būs arī citiem – tas atkarīgs no citām pašvaldībām. 60 bērni ir no Jēkabpils pilsētas. “Acīmredzot, viņi negrib šos savstarpējos norēķinus maksāt, kas varētu būt kādi 250 eiro par bērnu mēnesī. Oficiālas atbildes mums vēl nav no pilsētas, bet sarunā mums viņi tā ir sacījuši, ka tā varētu būt,” bilst Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Reorganizācijas gaitā tiks izvērtēti abu skolu pedagogi un tehniskie darbinieki, bet pašlaik dome vēl nevar pateikt, cik pedagogu zaudēs darbu. Jebkurā gadījumā pašvaldība sola vērsties ar prasību Saeimā, lai valsts nodrošina finansējumu atlaišanas pabalstu izmaksai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt