Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Ķemeru nacionālajā parkā - mitrāju talka

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemas nav, bet apkures rēķini aug

Slampē ziemas nav, bet apkures rēķini aug

Lai gan ziemai raksturīgais aukstums šajā apkures sezonā nemaz nav bijis, Tukuma novada Slampes pagasta daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem par siltumu jāmaksā vairāk nekā divi eiro par kvadrātmetru, par ko vietējie iedzīvotāji nav apmierināti.

ĪSUMĀ:

  • Ziemai raksturīgā aukstuma nav, bet Slampē auguši apkures rēķini.
  • Apkures rēķini sasniedz 120 eiro par dzīvokli, vietējie iedzīvotāji neizpratnē.
  • Apkurei darbina gan vecu, gan jaunu katlumāju, bet tas rēķinus neietekmējot. 
  • Apsaimniekotājs norēķinās par siltumu, kas nodots tīklā.  
  • Līgumā ir temperatūras grafiks, ko siltuma ražotājs nenodrošinot.
  • Nekādas sankcijas pret ražotāju gan neesot vērstas, tās arī problēmas neatrisinātu.
  • Rēķini auguši, jo ēkās uzstādīti siltuma skaitītāji, bet nav siltummezglu, kas ļautu siltuma padevi izlīdzināt.
  • Ēkām nav arī uzkrājumu, lai izveidotu siltummezglus.

Slampes pagastā līdzās padomju gados uzbūvētajai katlu mājai, kas ir pašvaldības īpašums, pirms dažiem gadiem uzcelta arī privātam uzņēmējam piederoša koģenerācijas stacija. Tomēr apkure slampeniekiem tāpēc lētāka nav kļuvusi, pat neraugoties uz to, ka šajā apkures sezonā ziema nemaz vēl nav īsti bijusi.

Slampes daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja Lidija Nikolajeva stāstīja, ka apkure ir “ļoti dārga, pagājušajā mēnesī par visu man bija 120 eiro, bet par kurināšanu 90 eiro”.

“Agrāk, kad kurināja, man bija jātur logs vaļā, jo man ir mazs dzīvoklītis un kurināja ļoti stipri, bet ziemas bija savādākas. Man šķiet, ka ir nenormāli dārgi,” sprieda Lidija.

Arī citus satiktos iedzīvotājus neapmierina ne siltuma padeve, ne maksa par to.

“Ārā ir +6, +7 grādi, un 100 eiro par apkuri. Tas ir ārprāts. Te varbūt kāds salst, bet mēs tajā galā esam izcepušies, jo visu laiku kurina divas katlu mājas,” stāstīja Slampes daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja Linda Vītiņa.

Uzņēmumā ''Komunālserviss TILDe'' skaidroja - izrādījies, ka nodrošināt siltuma padevi visām 15 mājām koģenerācijas stacija vien nevarot, tāpēc darbināta tiekot arī vecā katlu māja, ko pašvaldība uzņēmumam nomā. Ciematam tā gan esot par lielu, bet apkures rēķinus tas neietekmējot.

“Vai viņi kurina vienu vai divas katlu mājas, tam nav nozīmes, jo mēs norēķināmies tikai pēc tā siltuma apjoma, kas tiek nodots tīklā pie mūsu vecās katlu mājas, kur ir siltuma skaitītājs. Šobrīd tā cena ir 45 eiro par megavatstundu, un klāt nāk vēl mūsu pārvade un sadale,” skaidroja SIA ''Komunālserviss TILDe'' vadītājs Aldis Siliņš.

Siltuma iepirkuma līgumā esot arī temperatūras grafiks, ko siltuma ražotājs nenodrošinot. Nekādas sankcijas pret ražotāju gan neesot vērstas, un tās arī problēmas neatrisinātu. Iemesls apkures rēķinu kāpumam esot šajā apkures sezonā ēkām uzstādītie siltuma skaitītāji, bet joprojām iztrūkstošie siltummezgli, kas ļautu siltuma padevi izlīdzināt, kā arī uzkrājumu trūkums to izveidei.

“Rocība laukos ir mazāka nekā pilsētā, bet tā ir katra dzīvokļa īpašnieka atbildība, par kādu naudu to uzturēt un apsaimniekot,” piebilda Aldis Siliņš.

Pašreiz Slampes daudzdzīvokļu mājās par apsaimniekošanu tiekot maksāts no 10-15 eirocentiem par kvadrātmetru. Vairākas ēkas gaida, kad atkal būs finansējums siltināšanai, un iedzīvotāji cer, ka tad atrisināsies arī samilzušās apkures problēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt