Dienas ziņas

Ludzā pulcējas adītājas

Dienas ziņas

Lauku skolās aizvien grūtāk nokomplektēt 10. klasi

Iebilst pret jaunu grantskarjeru izveidi

Slampē iebilst pret jaunu grantskarjeru izveidi

Grantskarjers divsimt metru no mājām. Šāda situācija izveidosies Tukuma novada  Slampes pagasta Lielā ciema iedzīvotājiem, ja dome pieņems grozījumus teritorijas plānojumā. Iedzīvotāji ir pret jaunu grantskarjeru izveidi tik tuvu īpašumiem. Savukārt uzņēmēji iebilst pret konkrētu attālumu iestrādi plānojumā. Līdz šim teritorijas palīgizmantošana, tostarp grants ieguve, uz lauksaimniecības zemēm varēja aizņemt tikai 30% no īpašuma platības.

Pagaidām grantskarjers no Slampes pagasta 'Lielā ciema mājām atrodas patālu, bet, ja dome pieņems grozījumus Tukuma novada teritorijas plānojumā 2011.-2023. gadam, 200 metrus no Dzintras kundzes mazdārziņa grozīsies smagā tehnika. „Mēs prasām 350 metrus, Slampes pagasta konsultatīvā padome – 300, bet arī konsultatīvās padomes lēmumu jau neņem vērā,” saka „Zoskalēju” saimniece Dzintra Janševska.

Līdzīga sāpe arī citiem vēsturiskā Lielā ciema iedzīvotājiem, kuri kuplā skaitā ieradušies uz sanāksmi par teritorijas plānojuma grozījumiem.

Viņuprāt, dome, pieļaujot jaunu grantskarjeru izveidi, par iedzīvotājiem nedomā. „Tas karjers jau dod reāli darba vietas, dod mums arī dabas resursu nodokli, ko mēs izmantojam ieguldot dažādos vides projektos. Nu šeit ir tā  - nevar tikai prasīt – „Dodiet, dodiet, pretī nenākot ne soli!”” atzīmē Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus–Rudovskis.

Neapmierināti ir arī uzņēmēji. Viņus neapmierina kompromiss ar iedzīvotājiem, kur plānota speciāla fonda izveide, kas kalpotu kā garantija, ka pēc karjera izstrādes tas tiks rekultivēts. Tāpat uzņēmēji baidās, ka iedzīvotāji var panākt, ka derīgo izrakteņu ieguve kļūst neiespējama. „Kaimiņš var uzbūvēt ēku pie pašas robežas. Bet 200 metru attālumā  no tās es nevaru veikt savu saimniecisko darbību. Un, ja kaimiņi būs sazvērējušies, tad, apbūvējot apkārt manam īpašumam, faktiski izveidosies teritorija, kurā es nevaru neko citu darīt, kā vienīgi uzbūvēt ēku dzīvošanai,” saka uzņēmējus pārstāvošs zvērināts advokāts Juris Beikmanis.

Pašlaik Tukuma novadā jau izsniegtas 37 atļaujas derīgo izrakteņu ieguvei, bet, ja grozījumi tiks apstiprināti, novadā varētu būt ap 70 grants ieguves vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti