Dienas ziņas

Eiropas Savienība piedāvā Grieķijai atbalstu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Neskaidrības par projekta finansēšanu pēc reformas

Skultē neskaidrības par projektu finansēšanu pēc novadu reformas

Limbažu novada Skultes ciemā noslēgumam tuvojas multifunkcionālā centra būvniecība. Patlaban tur būvnieki veic vēl pēdējos darbus un jau drīzumā gaidāma centra atklāšana, bet, ņemot vērā, ka Skultes pagastu ir paredzēts pievienot plānotajam Saulkrastu novadam, pašvaldība norāda, centra būvbiecībai tomēr ir izlietota arī Limbažu novada iedzīvotāju nauda. Līdz ar to nav skaidrības, kurai no vietvarām tad turpmāk būs jāturpina šī projekta realizācija.

Skultes multifunkcionālajā centrā plānots ierīkot bibliotēku ar nelielu bērnu strūrīti, kā arī telpu uzņēmējiem, kur rīkot seminārus un dažādas tikšanās. Centrs uzcelts vietā, kur iepriekš bija nodedzis veikals un tam apkārt bija degradēta teritorija. Pirms diviem gadiem to iegādājās pašvaldība un, apzinot vietējo iedzīvotāju vēlmes, sāka centra būvniecību.

"Domājot arī par tūrisma attīstību, gan arī par klientu dažādu dokumentu pieņemšanu un tādām lietām, šeit būs arī klientu apkalpošanas speciālists, kurš atbildēs gan uz tūristu  jautājumiem, gan arī varēs šeit iesniegt dokumentus un palīdzēt cilvēkiem tikt galā ar jautājumiem, pie kuriem parasti vēršās pašvaldībā," pauda Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Ineta Zariņa.

Jau aprīļa pirmajās dienās multifunkcionālais centrs varētu vērt durvis pirmajiem apmeklētājiem. Projekts tiek īstenots Lauku atbalsta dienesta “Leader” programmā, un tā kopējās izmaksas ir nepilni 330 tūkstoši eiro, no kuriem aptuveni 150 tūkstoši ir Limbažu novada pašvaldības finansējums. Atbilstoši Administratīvi teritoriālās reformas komisijas piedāvājumam Skultes pagastu plāno atdalīt no Limbažu novada un pievienot Saulkrastu novadam. Tomēr līdz šim nav izdevies rast skaidrību, kā tas var ietekmēt projekta tālāko gaitu, ņemot vērā, ka tas īstenots ne tikai par novada iedzīvotāju līdzekļiem, bet arī par Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

“Limbažu novads, vienalga kādā konfigurācijā viņš būtu, viņš tomēr ir nedalāms, jo tas, kas ir kopš 2009. gada šeit Skultes pagastā ieguldīts - tas ir viss kopējais Limbažu novada finansējums, tas nav tikai Skultes pagasta piedzīvotāju ieguldījums, tas ir gan Limbažu pilsētas, gan Pāles, gan Viļķenes pagastu iedzīvotāju kopējs ieguldījums šīs teritorijas attīstībā," teica Limbažu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs, projekta vadītājs Ģirts Ieleja.

Limbažu novada pašvaldībā piebilst, ka līdz šim neviens no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un administratīvi teritoriālās reformas komisijas pārstāvjiem nav spējis atbildēt, kā pēc novadu šķelšanas tiks dalīti šādi projekti. Arī multifunkcionālā centra būvuzņēmuma SIA “Dakstiņu jumti” vadītājs Andrejs Babrāns uzskata, ka tas, kā šobrīd norisinās teritoriālā reforma, nav pareizi, jo netiek uzklausīts vietējo iedzīvotāju viedoklis un vēlmes.

“Vairāk šobrīd uztraucas tieši uzņēmēji un zemnieki, iedzīvotājs parastais varbūt pat to tik daudz neizjutīs, jo viņam būs vienalga, kam viņš maksās nodokļus, bet mums attīstībai, es domāju, tas būs ļoti [satraucoši]. Jo nu nav šobrīd ekonomiskā pamatojuma, kāpēc vajag apvienot. Tikai tāpēc, lai būtu Saulkrastu novads? Es domāju, ka tas ir tikai kādam, kuram vajag siltas vietas," atzina SIA “Dakstiņu jumti” vadītājs, Skultes multifunkcionālā centra būvuzņēmējs Andrejs Babrāns.

Ņemot vērā, ka joprojām ir daudz neskaidrību par reformas gaitu, arī Limbažu novada iedzīvotāji rīt piedalīsies kopējā protesta akcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt