Dienas ziņas

Suitu kultūrtelpai UNESCO – 10 gadu

Dienas ziņas

Saglabā latgalisko arī Īrijā

Skujenē veido kopienu

Skujenieši meklē idejas mājražotāju atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Skujene ir neliels ciems Amatas novadā, kur vietējie iedzīvotāji pirms gada lēma attīstīt “smart vilage” jeb viedā ciemata ideju. Tika izveidota un aprīkota koprades telpa un izvirzīts mērķis stiprināt vietējo uzņēmējdarbību. Nupat Skujenes iedzīvotāji iesaistījušies arī projektā “Kopa” un, apzinot pieejamos resursus, meklē veidu, kā atbalstīt mājražotājus.     

Skujenes iedzīvotāji projektā “Kopa” jau aizvadīja pirmo kopienas darbnīcu. Daudzi no atnākušajiem labi pazīst viens otru no rokdarbu grupām un dažādu pasākumu organizēšanas. Katrs atnākušais atbildēja uz jautājumiem “Ko varu dot saviem līdzcilvēkiem?” un “Vai manā rīcībā ir citiem noderīgi resursi?”.

“Mēs arī saprotam, ka, veidojot šādu kopienu, nākotnē mēs spēsim kaut ko vairāk iegūt ciematam, jo laiki mainās, ir jāmainās tiem līdzi,” skaidroja biedrības “Skujenes kultūrvides attīstība” vadītāja Baiba Juhņeviča.

“Kopā liekot savus resursus un kopienas resursus - mērķi, rīcību, kas ir tas, ko vēl vajadzētu, lai dzīvi pagastā, ciemā uzlabotu, un ko kopiena paši kā cilvēki var darīt, ko var īstenot. Projekta laiks ir apmēram vēl pusotrs gads un ko tad tajā termiņā varētu izdarīt,” darbnīcas mērķus uzskaitīja kopienu veidotāja projektā “Kopa” Baiba Roze.

Šajā ciematā jau iepriekš radušās idejas, kā izmantot Skujenes vārdu, radot pārtikas produktus un daudz ko citu ar skujām un čiekuriem.

Šajā projektā skujenieši vēlas atrast veidu, kā atbalstīt mājražotājus un attīstīt savu produktu gatavošanu. Drīzumā ir plāns izveidot interaktīvu ekrānu vietējā veikalā, kur izvietot ziņojumus par jaunumiem mājražošanā un Skujenē notiekošo.

 “Mērķis ir, ka mēs šeit varam paši veidot savu dzīvi, mēs nevaram gaidīt, ka kāds mums kaut ko atnesīs uz paplātes. Mēs esam apspriedušās par Skujenes baznīcu, kas varētu būt brīnišķīga koncertzāle ar ļoti kvalitatīvu mūziku,” sacīja skujeniete Signe Šlosberga.

“Tas, ka kopienas nāk kopā, jau ir daļa no sasnieguma. Ka cilvēki vispār atnāk kopā, iepazīstas, redz, sāk domāt kopā, ir jau pusceļā uz mērķi, lai izveidotos rutīna strādāt un darīt kopā,” stāstīja Baiba Roze.

Šādas apkaimes darbnīcas notiek sadarbībā ar 32 kopienām 19 novados. Pēc pirmās kopienas darbnīcas turpinās cilvēku patstāvīgs darbs pie ideju veidošanas, un kopīga tikšanās ar projekta aktivitāšu plānotāju notiks pēc aptuveni trīs mēnešiem. Projektā iesaistītajiem būs iespēja saņemt arī ekspertu palīdzību. Šobrīd grūti spriest, kādus ekspertus vajadzēs piesaistīt Skujenē, bet, piemēram, Liepā, visticamāk, tik piesaistīts kāds informācijas tehnoloģiju jomas eksperts, kurš palīdzēs izveidot tur nepieciešamo mobilo lietotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti