Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

EP par Astravjecas AES

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Humānā palīdzība iedzīvotājiem

Skrundas sociālajā dienestā priecājas par humānās palīdzības sūtījumu

Pandēmijas dēļ pērnā gada nogalē Zviedrijas labdarības organizācijas sarūpētā humānā palīdzība netika sūtīta tālāk uz Ukrainu karā cietušo atbalstam, bet gan nogādāta sociālajiem dienestiem un nevalstiskajām organizācijām Latvijā. Sūtījumu koordinē Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests. 

Trauki, galda piederumi un apģērbs – tās ir lietas, kuras no Skrundas novadā esošā militārā poligona “Mežaine” noliktavām pamazām tiek sapakotas un nogādātas dažādiem sociālās palīdzības dienestiem un aprūpes centriem Kurzemē.

Tā ir Zviedrijas labdarības organizācijas sagādāta humānā palīdzība, kas sākotnēji tika sūtīta karā Ukrainā cietušo cilvēku atbalstam. Covid-19 pandēmija pagājušā gada nogalē liedza iespēju doties uz Ukrainu, tāpēc sagādātais atspaids nu tiek piegādāts vietējo pašvaldību sociālajiem dienestiem un nevalstiskajām organizācijām.

“Mums tāpat ir cilvēki, kuri nevar atļauties iegādāties šīs lietas. Un tas bija labs laiks tieši pirms Ziemassvētkiem, kad mēs saņēmām otru kravu, bet Covid-19 situācija ierobežoja sadali. Bijām tikai un vienīgi priecīgi, ka varam palīdzēt saviem iedzīvotājiem,” sacīja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Pandēmija aizkavējusi arī humānās palīdzības piegādi dienestiem. Tā notiek pakāpeniski.

Šai reizē sūtījums nonāk Skrundas sociālā dienesta rīcībā, kas to nogādās arī sociālajiem darbiniekiem pagastos un tālāk pie sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem – trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm, senioriem un citiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Tas gan būs tad, kad mazināsies valstī pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi.

Dienestā atzīst – tik liels humānās palīdzības dāvinājums te nav bijis.

“Nereti cilvēkiem tieši ikdienas priekšmeti ir nepieciešami, trauki, apģērbs, jo zinām, ka tādas lietas nolietojas. Un pāri visam tam, ko darām ar pakalpojumiem un sociālo palīdzību, tad šis ir vēl viens patīkams bonuss un praktiska lieta cilvēkiem ikdienā,” sacīja Skrundas sociālā dienesta sociālā darbiniece Marika Rimša-Buša.

Šādu humāno palīdzību saņēmušas ne tikai pašvaldības Kurzemē, bet arī citos reģionos. Līdzīgu palīdzības piegādi daudzām Latvijas pašvaldībām Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Zemessardzes vienībām organizēja arī pagājušā gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt