Dienas ziņas

Tiesu darbs ārkārtējās situācijas laikā

Dienas ziņas

Sprādziens Rēzeknes daudzdzīvokļu namu pagalmā

Plānveidīgi testē cilvēkus aprūpes namos

Skrundas puses aprūpes namā par Covid-19 testēšanu klientiem nācies skaidrot vairākkārt

Tā kā gados vecāki cilvēki, kas dzīvo vienkopus kādā iestādē, ir Covid-19 riska grupā, sociālās aprūpes centros notiek plānveidīga testēšana. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, kas dodas veikt testēšanu, pabija arī aprūpes namā “Valtaiķi”.

Skrundas novadā esošajā aprūpes namā “Valtaiķi” mīt 44 cilvēki, strādā 24 darbinieki. To, ka Covid-19 analīzes ņems gan darbiniekiem, gan klientiem, jau paziņoja vairākas dienas iepriekš. Tāpat kā citos sociālās aprūpes namos arī Skrundas novadā ir noteikta karantīna un cilvēkiem no malas ienākt aizliegts.

Aprūpes nama “Valtaiķi” vadītāja Gunita Bivbāne atzīst, ka ne visi klienti izprot situāciju. Tālab par analīžu ņēmēju ierašanos stāstīts vairākkārt, lai iemītnieki nesabītos.

“Runājot gatavojām, tikai runājot par to, ka būs šāda veida pārbaude, ka veiks analīzes, ņems paraugus no mutes, no deguna,” stāsta Bivbāne.

Tā kā īpaši būtiski ir laikus atklāt infekcijas izplatību dažādās riska grupās, piemēram, senioriem, Veselības ministrija pārskatījusi esošo Covid-19 testēšanas kārtību un radusi  iespēju to papildināt ar analīžu ņemšanu iestādēs, kurās ir sociālās aprūpes gultas. Iestādes aicinātas sadarboties.

“Šobrīd mēs esam katrā reģionālajā centrā katru dienu. Veidojam vienu vai divas brigādes speciāli atsevišķi šim uzdevumam, kuras attiecīgi var doties uz sociālās aprūpes centriem,” stāsta NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Senioru testēšana sociālās aprūpes centros notika arī iepriekš, bet pēc izsaukuma, ja kādā no šādām iestādēm bija aizdomas par saslimšanu. Plānveidīga paraugu ņemšana aprūpes namos reģionos sākta pagājušajā nedēļā. 

“Tas nenozīmē tikai vienreizēju testēšanu.

Ja kādā no sociālās aprūpes centriem jau būs testēti cilvēki un kādā brīdī tiks atklāts, ka kāds no personāla vai klientiem nokļuvis slimnīcā un tur pēc kāda laika konstatēta saslimšana, mēs atkārtoti veiksim šīs testēšanas,” stāsta Bukša.

Skrundas novadā pašlaik sociālos pakalpojumus sniedz divās iestādes - aprūpes nams "Valtaiķi" un "Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrs". Pašvaldība paredzējusi – ja novadā saslimšana tiks konstatēta un cilvēkiem tā noritēs vieglā formā, tad viņi varēs uzturēties bijušās Rudbāržu internātpamatskolas telpās, kur būs nodrošināts gan aprūpētāju, gan medicīnas personāla atbalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti