Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skrundas pagastā sabrūk attīrīšanas iekārtu ēka

Skrundas pagastā sabrūk attīrīšanas iekārtu ēka

Pirmdien, 4.jūlija, vakarā Skrundas pagastā netālu no bijušās Skrundas profesionālās vidusskolas sabruka attīrīšanas iekārtu ēka. Visu nakti notikuma vietā strādāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki. Brukšanas brīdī ēkā cilvēki nav atradušies. Nu notikuma vietā novāc gruvešus un atlikušās bīstamās konstrukcijas, bet Skrundas novada deputāti lems, ko darīt ar atlikušajām ēkas daļām un kā attīrīšanas iekārtas atjaunot. 

Otrdien, 5.jūlijā, vienu pēc otra speciālā smagā tehnika nogrāva tās konstrukcijas, kas vēl palikušas pēc ēkas sabrukšanas. Ziņu, ka Skrundas pagastā sabrukusi attīrīšanas iekārtu ēka, glābēji saņēmuši pirmdienas vakarā. Tad uz notikuma vietu izsaukti palīgi no Saldus, Kuldīgas, Aizputes, arī Liepājas – kopumā četras autocisternas un viens glābšanas automobilis. Notikuma vietā ieradusies arī policija, medicīniskā palīdzība un pašvaldības pārstāvji.

Lai arī ēka bija slēgta un teritorija nožogota, glābēju galvenais uzdevums bija pārliecināties, vai gruvešos tomēr nav kāds cilvēks. “Gādājam, lai neienāktu svešas personas, ievērotas darba aizsardzības normas, meklējot iespējamos cietušos,” stāsta VUGD Skrundas posteņa komandieris Gatis Bajinskis.

Šī attīrīšanas iekārtu ēka bija būvēta pagājušā gadsimta 70.gadu sākumā. Tā bija domāta Skrundas profesionālās vidusskolas un tās kopmītņu ūdeņu attīrīšanai. Kad pērn rudenī skolu likvidēja, iekārtas no Izglītības ministrijas pārņēma Skrundas novada pašvaldība, jo bija jānodrošina šis pakalpojums vienai daudzdzīvokļu dzīvojamajai ēkai.

To, ka ēka ir tik sliktā stāvoklī, pie pārņemšanas būvvalde nekonstatēja, jo bojātas bija segtās konstrukcijas un akti par tām nebija saglabājušies. “Kad mēs paskatījāmies šobrīd nogruvušās konstrukcijas, tad varam secināt, ka ir šīs ķieģeļu nesošās ārsienas, dzelzsbetona kopnes vienkārši uzliktas virsū, nav apakšā spilvens, ēka neizturēja,” skaidro Skrundas novada pašvaldības Būvvaldes vadītājs Kaspars Dzenis.

Skrundas komunālās saimniecības pārstāvji  atzina, ka šī negadījuma dēļ videi kaitējums netikšot nodarīts un jau domāts, kā nodrošināt ūdens attīrīšanu dzīvokļu mājai. “Ir avārijas situācijas, kuras varam risināt ar asenizācijas mašīnām un nodrošinot normālu dzīvi iedzīvotājiem,” saka SIA „Skrundas komunālā saimniecība” valdes locekle Guna Skrebele.

Tikmēr Skrundas novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Putniņš sola, ka tiks sasaukta domes sēde: “Deputātiem būs jālemj par finansējuma piešķiršanu, būs projektēšana un būvniecība. Īsā laikā centīsimies atjaunot.”

Būvvaldē atzina, ka šis gadījums licis bažīgi skatīties uz visu padomju laika celtniecību novadā.

Tāpēc pakāpeniski tiks apsekotas visas novadā esošās pašvaldībai piederošās tehniskās būves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti