Sadaļas Sadaļas

Skrundas novadā pašvaldības policija iegādājusies aprīkojumu, lai stingrāk kontrolētu makšķerniekus

Skrundas novadā pašvaldības policija tagad varēs stingrāk kontrolēt zvejas pārkāpumus Ventā un citās ūdenstilpnēs, kur mīt laši un foreles. Piesaistot Valsts zivju fonda finansējumu, pašvaldība iegādājusies aprīkojumu gandrīz 20 000 eiro apmērā, kas ļaus operatīvāk strādāt gan dienas, gan nakts laikā. Līdz šim pašvaldības policijai un brīvprātīgajiem inspektoriem bija ierobežotas iespējas.

Skrundas novadā pašvaldības policija iegādājusies aprīkojumu, lai stingrāk kontrolētu makšķerniekusInga Ozola

Skrundas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Andis Doniņš stāsta, ka līdz šim iespējas strādāt upē bija ļoti ierobežotas. Tagad jaunais aprīkojums piedāvās jau citas iespējas sargāt zivju resursus, ar ko Venta ir bagāta. Līdz šim policijas darbinieki varēja piedalīties Valsts vides dienesta rīkotajos reidos.  

„Redzot pārkāpumus, ir aicinājusi mūs iesaistīties personu aizturēšanas procesā. Mēs līdz šim kā pašvaldības policija varējām kontrolēt tikai zvejas karšu iegādi, jo mums nebija nepieciešamā inventāra, lai varētu pārvietoties pa upi. Varējām to darīt tikai no krasta,  kad braucām patruļās,” stāsta Skrundas novada domes izpilddirektors Guntis Putniņš.

Putniņš norāda, ka iecere attīstīt iespējas sargāt zivis Ventā bijusi jau iepriekš, tagad izdevies ideju īstenot un pašvaldības policiju apgādāt ar modernām iekārtām.  

„Mums svarīgākais ir nokontrolēt šo nelegālo zveju,  lai būtu iegādātas parastās sezonas kartes, cik daudz nozvejo, vai izmērus ievēro. Iedzīvotāji ir sūdzējušies par makšķerniekiem, kuri ņem jebkura izmēra zivis. Policisti netika klāt, cilvēki varēja arī nepiebraukt krastā, ir bijuši tādi gadījumi, tagad viņiem ir laiva, kvadricikls, viņi var paši piebraukt klāt,” skaidro Putniņš.

Skrundas novada rīcībā tagad būs ne tikai laiva ar dzinēju, piekabi, bet arī kvadricikls, ar ko transportēt laivu, nakts redzamības iekārta un drons, lai būtu iespējas fiksēt pārkāpumus arī diennakts tumšajā laikā.

Skrundas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Andis Doniņš atklāj, ka kopā ar inspektoriem no Valsts vides dienesta aprīkojumu pirmo reizi izmēģinās 24. jūlijā, kad ieradīsies inspektori no Liepājas un Kuldīgas.  

„Viņi mums izrādīs visu teritoriju Skrundas novadā. Vietas, kam jāpievērš uzmanība. Apmācīs darboties ar dronu un motorlaivu,” stāsta Andis Doniņš. 

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece uzsver, ka zivju sargāšana Ventā būs nozīmīgs uzdevums arī kopīgajā Kuldīgas novadā.  

„Mēs saprotam, kādā situācijā esam, jo valstī notiek reforma. Šis mūsu ieguvums, strādājot ne tikai upē Skrundas novadā, bet tas skars ar Kuldīga novadu, ar ko mums jāapvienojas gada laikā. Tas ir labs ieguvums šodienā un nākotnē,” uzsver Robežniece.

Līdzās zivju sargāšanas aktivitātēm pašvaldībai nākas arī domāt, kā uzlabot pieejamību Ventas upei. Jaunais aprīkojums un iespējas būs īpaši noderīgas laikā, kad Ventā un citās mazajās upēs sargā lašu nārstu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt