Dienas ziņas

Stradiņu padomē – Lapše, Ceplis, Jurkevičs

Dienas ziņas

Mājputnu turētāji ievēro biodrošību

Skrundā diskutē par drošību

Skrundas novadā bažījas par policijas pieejamību

Kāpēc dažādu noziegumu vai negadījumu izmeklēšana iet tik ilgi, kāpēc nereti policija reaģē pārāk lēni – šie bija daži no jautājumiem, kuri otrdien, 11. februārī, tika risināti Skrundas novada pašvaldībā. Valsts policijas (VP)pārstāvji atzina, ka darbu ietekmē darbinieku trūkums un tiekot strādāts pie tā, lai efektīgāk izmantotu jau esošos resursus.

Pa ielām driftējošas automašīnas, gadījumi, kad pārkāpumi veikti narkotisko vielu ietekmē, pazudušu cilvēku meklēšana, iedzīvotāju sūdzības, ka viņi jūtas bezspēcīgi dažādu noziegumu priekšā, jo Valsts policija uz saņemto informāciju reaģē lēni, nereti pat novēloti – tie bija galvenie iemesli, kāpēc Skrundas novada pašvaldība uz sarunu, kā situāciju uzlabot, aicināja Valsts policijas pārstāvjus.

"Aug problēmas ar narkotikām, sadzīviskie ķīviņi. Mums ir svarīgi saprast, kāda ir novada iekšējā drošība, šķiet, ka policija iedzīvotājiem ir nepieciešama tuvāk pieejama," pauda Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece.

Skrundas novada pašvaldības policijas pārstāvis arī atzina, ka ir sadarbība ar Valsts policiju un šobrīd novadā ir informācija par aptuveni 10 cilvēkiem un vietām, kas ir saistītas ar narkotiskajām vielām. Janvāra beigās Kuldīgas un Skrundas novados valsts policija veikusi reidu, iesaistot kinologu un suni, pārbaudot 35 personas un sešas automašīnas. Skrundā tika aizturētas divas personas, uz kurām norādīja suns.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Aleckis atzina, ka līdz šim policijā ir strādāts ar jau novecojušām metodēm, kas nereti arī radījis problēmas. Šobrīd tiek strādāts pie jaunas struktūras, kuras mērķis ir palielināt policistu skaitu ielās, biroju no telpām pārvietojot uz specializētām dienesta mašīnām, veidot ekipāžas, kurās policisti ir nevis šauri specializējšies kādā jomā, bet ir daudz kvalificētāki. Kurzemē piloprojekts plānots Kuldīgas iecirkņa teritorijā jau no 1. marta.

"Vienkārši sakot, tas tāds princips: dari ar pirmo reizi – tie policisti, kas reaģē, maksimāli atrisina šo situāciju, pieņem lēmumus, negaida citus kolēģus vai nenodot šo materiālu citiem kolēģiem izskatīšanai," skaidroja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt