Dienas ziņas

Brīvprātīgās no Gruzijas palīdz apgūt angļu valodu

Dienas ziņas

Nocērt dižozolu Duntes ielā 28

Zemessargu mācības Skrundas militārajā pilsētiņā

Skrundas militārajā pilsētiņā Zemessardzes nodaļu komandieri uzlabo iemaņas lauka kaujās

Trīs dienas Skrundas bijusī militārā pilsētiņa bija kļuvusi par mājvietu Zemessardzes 4.brigādes zemessargiem. Tur noritēja nodaļas komandieru mācības, kurās zemessargi ne tikai atkārtoja savas lauka kaujas iemaņas, bet arī mācījās, kā tālāk šīs zināšanas nodot sava bataljona zemessargiem.

Šoreiz šāvieni atskan nevis no bijušās Skrundas militārās pilsētiņas ēkām, bet gan līdzās esošās krūmājiem apaugušās pļavas. Tur Zemessardzes 4.brigādes nodaļu komandieri ne tikai papildina un uzlabo savas lauka kaujas iemaņas, bet arī apgūst, kā to tālāk mācīt sava bataljona zemessargiem.

“Apmāca nodaļas komandierus no visas brigādes, apmēram viena nodaļa no katra bataljona, lai viņi darbotos pēc viena standarta visa brigāde. Gatavošanās mācībām rudenī,” stāsta apmācību virsnieks Uldis Ruicēns.

Iepriekšējā dienā bijusi teorētiskā apmācība un tā saucamie sausie treniņi, kad taktika slīpēta ar ieročiem, bet bez munīcijas.

Apmācību speciālistu uzdevums ir raudzīties, vai taktiskās darbības tiek izdarītas pareizi un kāda ir apmācāmo prasme komandēt.

Protams, ne vienmēr viss izdodoties, atzīst instruktori, jo pieredze komandēšanā ir dažāda. “Mēs cenšamies ļaut to darīt šeit. Ja padotie neredz, ļaujam kļūdīties, samulst. Kad aizbrauks, varēs komandēt labāk,” saka Zemessardzes 4.brigādes vecākais apmācību speciālists Andris Ģēģeris.

“Biju darījusi pirms tam, bet ne kā nodaļas vadītāja. Rotas komandierim pastāstīšu, ko darījusi, tad komandieris iedos 10 cilvēkus – plānosim, kā veidot uzbrukumus. Vienmēr jātiecas uz kaut ko augstāku,” saka Zemessargu 51.kājnieku bataljona speciāliste Sandra Gura.

Jau pēc divām nedēļām šie paši zemessargi atgriezīsies Skrundā uz mācībām, lai uzlabotu savas prasmes kaujai apdzīvotā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt