Panorāma

"Farmācijas neredzamā vara": cenas necaurskatāmas

Panorāma

Līdzjutēji atbalsta Latvijas basketbolistus

Skrundas militārajā pilsētiņā demontē ēkas

Skrundas militārajā pilsētiņā uzspridzina četras pamestas ēkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Skrundā nogranda četri sprādzieni. Tā beidzās plānotās militārās mācības, kurās piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un septiņi karavīri no Mičiganas.  

Pamests laukums vairāku kvadrātkilometru platībā, desmitiem pamestu ēku un simtiem tukšu telpu – tā ir savulaik PSRS armijas pamestā kara pilsētiņa Skrundā, kur karavīri apkalpoja radaru staciju. Uz šejieni fotogrāfi un asu emociju cienītāji brauc ekskursijā no visām Latvijas malām.

Šodien šī vieta ir tūrisma apskates objekts un jebkurš var atbraukt un apskatīties šīs pamestās ēkas, bet drīzumā situācija mainīsies - Skrundas pamestā pilsētiņa nonāks Latvijas armijas rīcībā, un tūristiem šī vieta būs aizliegta.

Bet ceturtdien aizaugušo ēku pierasto klusumu patraucēja desmitiem karavīru. Pilsētiņa pārvērtās par karadarbības zonu. Militārās mācības noslēdzās ar četru ēku  spridzināšanu.  

 Ēku demontāžai tika izmantoti 100 kilogramu  sprāgstvielas.

“Kopumā notiek trīs fāzēs. Pirmā ir sagatavošanas fāze, kur notiek visas darbības, kas tiek sagatavotas ēku spridzināšanai. Pirmajā vietā, protams, mums ir drošība. Otrais -  ir spridzināšana, kad notiek lielais “bum”. Un trešā fāze, kas ir reorganizācija jeb sagatavošanās nākamajam uzdevumam,” stāstīja inženiertehniskās rotas vada komandiere Dagnija Ozola.

Militārās mācības Skrundas pamestajā pilsētiņā notika no 28. augusta līdz pat šodienai. Un tajās piedalījās ne tikai Latvijas armija, bet arī karavīri no ASV.

Jau ziņots, ka Skrundas novada pašvaldība pilsētiņu par 12 000 eiro iegādājās 2015.gada sākumā. Pašvaldība vēlējās piesaistīt uzņēmējus, kuri tajā investētu, taču šī iecere neīstenojās, jo neviens uzņēmējs nepieteicās. 

Tāpēc radās iecere šo īpašumu nodot Aizsardzības ministrijas valdījumā un pielāgot armijas vajadzībām. Un Skrundas novada domes pieņēma lēmumu par pilsētiņas nodošanu Aizsardzības ministrijas īpašumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti