Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Degvielas uzpildes stacijā aiztur nemaksātāju

Skrundas DUS darbiniece aiztur nemaksātāju; dienesti komentē – «gan drosmīgi, gan neapdomīgi»

“Tai brīdī bija tik liels apjukums, ka vienīgā doma bija - redzēt un atcerēties automašīnas numura zīmi”, tā 9. aprīļa notikumus atceras Skrundas degvielas uzpildes stacijas (DUS) darbiniece. Kad kāds pircējs aizbrauca no stacijas, nenorēķinājies par degvielu, darbiniece viņam ar mašīnu sekoja, līdz kādā nomaļā ceļa līkumā pārkāpējs nenovaldīja stūri un iebrauca grāvī.

Darbinieces rīcība vērtējama divējādi – gan drosmīga, gan neapdomīga – tā atzīst atbildīgie dienesti.       

Pilna bāka ar degvielu, divas eļļas kannas un cigaretes - šādas lietas vēlējās iegādāties 9. aprīlī Skrundas “Latvijas naftas” degvielas uzpildes stacijā tūlīt pēc sešiem rītā ienākušais 66 gadus vecais vīrietis.

Tobrīd strādājošā operatore neko ļaunu nedomāja, kad klients sacījās aiziet uz mašīnu pēc tur aizmirstās kartes, lai samaksātu vairāk nekā 80 eiro. 

Viņš te bija iepircies vairākkārt un vienmēr par saviem pirkumiem norēķinājies. Tomēr šoreiz viss bijis citādāk. Tās dienas darbiniece atzīst, ka ir uztraukusies joprojām.

“Es skatos pa logu, brauc prom, pie stop zīmes piestāj. Vai nemaksās par degvielu un preci? Man karte mājas, aizcirta durvis,” sarunu ar pircēju atcerējās degvielas uzpildes stacijas darbiniece.

“Es, lai redzētu mašīnas numuru, braucu viņam pakaļ. Tāda situācija, gala rezultātā iebrauca grāvī,” stāstīja darbiniece.

“Latvijas naftai” ir 47 degvielas uzpildes staciju plašs tīkls visa Latvijā. Tās drošības dienesta vadītājs Ojārs Princis atzīst, ka ir bijuši gadījumi, kad klienti aizbrauc nesamaksājot, gan tādi, kas to nedara ļaunprātīgi, bet gan aizmirst un tad atgriežas, lai samaksātu, gan tādi, kuri to dara ar nodomu, pat nomainot automašīnas numura zīmes.

Tomēr visi šie gadījumi tiek piefiksēti novērošanas kamerās un tālāk nonāk Valsts policijas rīcībā.

Gadījums, kad darbinieks pats cenšas aizturēt nemaksātāju, noticis pirmo reizi.

Viņš atzina, ka situācija ir divējāda – no vienas puses paldies darbiniecei par drosmi, bet no otras puses – primārā ir darbinieku drošība.

“Ar darbinieci veicām pārrunas, ir instrukcijas, braukt pakaļ nevajadzēja, ar darbiniekiem veiksim papildu instrukcijas, bija jānospiež poga, jāzvana policijai, šī tāda individuāla situācija,” stāstīja Princis.

Pārkāpējs pēc aizturēšanas tika nogādāts slimnīcā, savukārt policija uzsākusi kriminālprocesu par zādzību un notiek pirmstiesas izmeklēšana, savukārt par satiksmes negadījumu uzsākta administratīvā lietvedība.

Arī policijā atzina – šādi gadījumi ir reti, darbinieces rīcība palīdzēja ātrāk notvert pārkāpēju, tomēr vairāk jādomā par savu drošību un veselību.

“Aicinājums tomēr nekavējoties par to informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110 un sniedzot detalizētu mašīnas aprakstu, tas būtu persona, automašīnas marka, krāsa vai reģistrācijas numura zīme,” policijas Kurzemes reģionālas pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Par šādu zādzību var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti