Sadaļas Sadaļas

Skrundas armijas pilsētiņu pašvaldība piekrīt nodot Aizsardzības ministrijai

Skrundas novada domes sēdē nolemts bijušo Skrundas armijas pilsētiņu nodot Aizsardzības ministrijas īpašumā, lai izveidotu militāro objekts karavīru apmācībai kaujai apdzīvotas pilsētvides apstākļos. Ministrija apņēmusies segt pašvaldības izdevumus, kas bija saistīti ar šī objekta iegādi un apsaimniekošanu. 

“Sēdē tika pieņemts lēmums par šo pilsētiņas nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā - vienbalsīgi. Tos visus variantus par un pret mēs jau bijām nopietnā laika posmā risinājuši un apsprieduši ar deputātiem. Tā kā šis vairāk bija tieši balsojums,” skaidro Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece.

Pašvaldība izdemolētu, izsaimniekotu un laika zoba sagrauztu īpašumu par 12 000 eiro iegādājās tikai 2015.gada sākumā. Pašvaldība vēlējās piesaistīt uzņēmējus, kuri tajā investētu, taču šī iecere neīstenojās, jo neviens uzņēmējs nepieteicās. 

Vietvara arī plānoja, ka pilsētiņā varētu darboties trīs virzienos – tūrisma, militārajā un uzņēmējdarbības. Šī izrādījās laba vieta karavīriem, kur apgūt kaujas iemaņas pilsētvidē, tāpēc pamazām tieši militārā joma izvirzījās priekšplānā. 

Tāpēc radās iecere šo īpašumu nodot Aizsardzības ministrijas valdījumā un pielāgot armijas vajadzībām.

“Mēs šobrīd runājam ar Aizsardzības ministriju par līdzekļiem, ko pašvaldība ir ieguldījusi šī gada laikā, iegādājoties īpašumu un sakārtojot to,” stāsta Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece, “aptuvenā summa ir 30 tūkstoši, kas šī gada laikā ir ieguldīti.”

Pēc tam, kad pašvaldība lēmumu jau ir pieņēmusi, šis jautājums jāizskata arī Ministru kabinetā. Kad tiks sakārtotas īpašumtiesības, tad sāksies reālie darbi pie militārā objekta izveides.  

“Es nevaru nosaukt laika termiņu.  No Aizsardzības ministrijas puses mums ir prioritāte un interese pēc iespējas ātrāk un maksimāli īsā laikā, lai karavīri var uzsākt apmācību procesu.

Tas ir svarīgi, jo mums ir vajadzīga šāda apmācību vieta, tas ir vajadzīgs arī mūsu sabiedrotajiem. Viņiem par to ir interese, daudzās sabiedroto valstīs šādas apmācību vietas nav pieejamas,” atklāj ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Aizsardzības ministrijā uzsver, ka šis ir ilgtermiņa projekts, kuram līdzekļi paredzēti no ministrijas budžeta. 

"Skrunda-1" vai Līdumnieki, kas atrodas piecus kilometrus uz ziemeļiem no Skrundas, Raņķu pagastā, kādreiz bija slēgta teritorija ar militāro pilsētiņu un PSRS radaru staciju, bet vēlāk – neveiksmīgs izsoles objekts. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt