Skrundā māca skolēniem saudzēt mācību grāmatas

Skolēnu attieksme pret mācību grāmatām bieži ir nesaudzīga un pavirša, neslēpj skolu bibliotekāri. Taču skolu iepirktās mācību grāmatas nav lētas, tāpēc daudz tiek domāts, kā pagarināt to mūžu un saglabāt tās lietojamas vairākus gadus. Vienkārša un lēta metode ir grāmatas apvākošana. Lai iemācītu skolēnus to izdarīt pašiem, Skrundas jaunatnes centrā sarīkotas vairākas radošās darbnīcas.  

Kā apvākot grāmatu saudzīgi, nenolokot grāmatas stūrus un nesabojājot svītrkodu, mazpamazām apgūst tie skolēni, kas iegriezušies Skrundas jaunatnes centrā.  Tā kā sācies jaunais mācību gads un aktuāla kļuvusi grāmatu apvākošana, tad vairākas nodarbības veltītas tieši šo prasmju apgūšanai. Īpaša vērība pievērsta materiāliem. Ne reizi vien te runāts, kā lietām iedot otru dzīvi, un tā par skaistiem grāmatu vākiem te top tapetes, ādas strēmeles un dažādi papīri.

“Gribas, lai katrs bērns par grāmatu rūpējas kā mākslas darbu, ne tikai apvākojis, bet arī veidojis savu īpašo dizainu, līdz ar to rodas sajūta – tas ir mans mākslas darbs un jāsaudzē visu gadu,” stāstīja jaunatnes lietu speciāliste Baiba Eversone.

To, ka skolās iepirktajām mācību grāmatām nereti ir īss mūžs tieši nevērīgas attieksmes dēļ, atzina arī Skrundas vidusskolas bibliotekāre Baiba Eversa. Nereti jau izdevniecības mācību grāmatas ir izdevušas mīkstajos vākos, tās prasa īpašu rūpību, protams, arī grāmatas apvākošanu. Saudzīgāka attieksme bijusi, kad grāmatas pirkuši vecāki, nu tās iepērk skola, un nereti grāmatām ir gadu ilgs mūžs.

“Grāmatas mīkstajos vākos nekvalitatīvi iesietas, somā piens, pildspalva iztek, bieži ir suņu un dzīvnieku apgrauztas grāmatas,” atzina bibliotekāre.

Skrundas vidusskolas bibliotēkā ir vairāk nekā 8000 mācību literatūras un divreiz vairāk daiļliteratūras grāmatu. Pēdējo divu gadu laikā Skrundas vidusskola jaunu mācību grāmatu iegādei tērējusi vairāk nekā 10 000 eiro.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti