Panorāma

Tautas Panorāma Dzirciems

Panorāma

Panorāma

Skrīveros visi mācīsies klātienē

Skrīveru vidusskolā plāno rīkot mācības klātienē

Skrīveru vidusskola beidzamajos gados bijusi starp tām simt pilotskolām, kas praksē izmēģināja jauno kompetenču pieeju. Jaunais mācību saturs skolā nebūšot nekas jauns, bet vai skola ir gatava mācību gadam, kas sola citus izaicinājumus.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola ir vienīgā skola novadā. Te sastaptie iedzīvotāji atzina, ka joprojām ir neziņā par to, kas notiks pēc mazliet vairāk nekā nedēļas, kad sāksies jaunais mācību gads.

"Mēs esam absolūtā neziņā par to, kas notiks. Ceram uz klātienes skolu, jo ir grūti tomēr. Bērniem ir vajadzīga komunikācija. Līdz šim centāmies dabūt bērnus dabūt ārā no datora un telefona un nu atgriešanās absolūti atpakaļ," sacīja skolnieču mamma Iluta.

Skrīveru vidusskolā, kur mācības uzsāks 48 pirmklasnieki, - tieši šobrīd notiek remontdarbi. 1.septembrī jau izremontētā skolā durvis vērs vairāk nekā 400 skolēni. Un beidzot satiksies klātienē. Tā sola direktors. "Šeit remonts nav bijis praktiski kopš 1974.gada," saka Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Pa galvenajām trepēm nevaram iet, jo tieši šorīt tās nolakotas. Lai paspētu, katra diena saplānota pa minūtei – pirmais būs gatavs trešais stāvs, tad – otrais un uz pirmo skolas dienu no remonta putekļiem tīrs būšot arī pirmais stāvs. Bet remonta putekļi ir mazākais, par ko satraucas aptaujātie skolēnu vecāki. Kā skolā iecerēts īstenot distancēšanās ierobežojumus?

Ienākot iekšā būs temperatūras mērīšana ar distances termometru. To veiks divi cilvēki. Tāpat notiks arī roku dezinfekcija. Kas notiks, ja ienācējam temperatūra būs virs 37,5 grādiem? Personu ievietos atsevišķā telpā, aizsargtērpā ģērbta medmāsa ziņos tālāk vecākiem un vienosies par turpmāko. Arī darbinieki, kuri katru rītu mērīs temperatūru, būs atbilstoši aizsargāti. Skolā iecerēts nodalīt skolēnu plūsmas – viena skolas daļa paredzēta sākumskolai, otrs skolas korpuss – 5. līdz 12.klases skolēniem. Mērķis, lai sākumskolas un pamatskolas audzēkņu ceļi nekur nekrustotos. Lielo bērnu korpusā pa vienām kāpnēm notiks kustība uz augšu, pa citām – lejā. Vēl viens jaunums – skolā būs saīsināti starpbrīži – tikai 5 minūtes, kuru laikā vecāko klašu skolēni paspēs atrast vajadzīgo telpu.  Sākumskolā – nedaudz cita kārtība.

Sākumskolas skolēni klašu telpas nemainīs. Savukārt ēšana tiks organizēta, tā, lai ik pēc 20 minūtēm garais starpbrīdis būtu citai klašu grupai. Vecākajiem skolēniem plānos stundas blokos – 80 minūtes no vietas un klāt vēl garais starpbrīdis, ko var izmantot pēc izvēles - sākumā, arī vidū vai bloka beigās. Galdus izkārtos metra attālumā. Bez ēdnīcas ir vēl kāda vieta, kur risks drūzmēties.

"Par šo te labierīcību apmeklēšanu esam vienojušies, ka arī nav starpbrīdis un visi skrien, bet skolotājs stundas laikā palaiž tad, kad vajag," skaidro Rakstiņš.

Sākumskolas skolotāji aicināti saplānot savas stundas tā, lai daļu mācību laika var izmantot zaļajā klasē ārpus telpām. Tas savukārt ir ne tikai  slimību profilakses, bet arī jaunā mācību satura ieteikums – skolotājs var īstenot dažādas mācīšanās vietas, veidus un metodes.

"Mainās jau tā stunda, viņi vairāk ir atklājēji, viņi vairāk nu..nevis skolotājs pasaka, ka ir tā un tā, bet skolēns atklāj caur uzdevumu, caur aktivitāti kaut ko jaunu," skaidro direktora vietniece, matemātikas skolotāja Ilze Gaņina.

Šajā mācību gadā jaunais saturs attieksies uz visu Latvijas skolu 1., 4. , 7. un 10 klašu skolēniem. Vislielākais izaicinājums tas būšot tieši vidusskolēniem, kas uzsāk 10.klasi, uzskata direktora vietniece. "Tas ir tas posms, kas ir 59:18 visīsākā laika posmā tapis. Un tas ir tāds visvairāk nezināmais – šie jaunie grozi un kā tas būs šie padziļinātie kursi," atzīst Gaņina.

Skrīveru vidusskolā tiks piedāvātas 4 izvēles – matemātikas, valodu un 2 konservatīvās. Izvēloties pēdējās, padziļināti varēs mācīties priekšmetus, kas vēlāk noderēs jebkurā studiju nozarē. "Šobrīd visvairāk ir izvēlējušies matemātikas grozu, kurā mācās padziļināti matemātiku, angļu valodu un kādu no dabas zinību priekšmetiem," pauž Gaņina.

Tie varētu būt vai nu ķīmija, fizika, bioloģija vai ģeogrāfija, bet to skola vēl nav izvēlējusies. Šos un citus priekšmetus Skrīveru vidusskolā mācīties citādāk varēs arī jaunajā bibliotēkā. "Radoši strādāt, lasīt, atpūsties un justies kā darba telpā, ne tikai bibliotēkā. Redziet, te būs laikraksti, te – grāmatas. Te varēs atpūsties. Te būs pufi, kur atlaisties uz mīkstā paklāja," atzīst direktors Rakstiņš.

Kaut arī rosība skolā liecina, ka darbs klātienē te ir labi pārdomāts, tomēr arī direktoram žēl, ka šogad starpbrīžos sporta laukumā nevaldīs ierastais burziņš. Te nedrīkstēs pulcēties dažādu vecumu audzēkņi – tikai stingri organizēti pa atsevišķu klašu grupām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt