Skrīveros autovadītājs mājas sienā ietriecies dzērumā

Skrīveru novada iedzīvotājai Guntai Rūķei atgriešanās no peldes izvērtās milzīgā pārdzīvojumā. Viņas mājā bija ietriekusies automašīna. Ne mazāks pārsteigums par notikušo bija viņas brālim, kurš avārijas brīdī mājā atpūtās. Autovadītājs, kurš izraisīja avāriju, bijis alkohola reibumā. Pirms ietriekšanās mājā viņš izraisījis citu avāriju un bēdzis no notikuma vietas.

Sestdienas, 19.augusta, pēcpusdienā mājas īpašnieces brālis Uldis istabā skatījās televizoru, bet māsa Gunta bija aizbraukusi peldēties. Brīdi vēlāk šajā pašā viesistabā iebrauca automašīna.

“Iegāju blakus, otrā pusē atgulties un iemigu, un miegā dzirdu, ka baigais troksnis. Pamodos – šoks, nevar saprast. Izgāju koridorā, skatos – viss tāds gaišs, putekļi... stāv mašīna stāvus, pakaļa uz leju ar riteņiem pa priekšu,” atceras Uldis.

Caur caurumu mājas sienā Uldis ieraudzījis kaimiņu, kurš zvanījis mediķiem un glābējiem.

Kaimiņa uzmanību jau iepriekš bija piesaistījis auto, kurš milzīgā ātrumā braucis pa Skrīveru ielām. To, ka ātrums bijis liels, apliecina arī lidojuma trajektorija.

“Te tas bērzs, te apmetis pirmo kūleni, tad lidojis pa gaisu un, re, tas zemes pleķītis, te otrreiz pieskāries pie zemes. Tad lidojis un nemaz puķudobē nav iebraucis. Lidojis un uzreiz ar purnu pagrabā iekšā,” stāsta mājas īpašnieces brālis.

Saimniece par ēkas sienā iebraukušo auto uzzināja no brāļa zvana: “Un piecas minūtes braucot mājās mēģināju iedomāties viss kaut ko, bet ko tādu es nevarēju iedomāties. Es varēju būt istabā, varēju dzert kafiju. Visa gulta ir pilna ar ķieģeļiem, atlūzām, tieši tur, kur mēs dzīvojam viesistabā.”

Avārijas vietā ieradušies arī pašvaldības pārstāvji, lai informētu saimnieci, kā rīkoties. “Dabūjām arī būvnieku pārstāvi, kas teica, ka mājā nedrīkst atrasties, vismaz tajās telpās. Glābēji nostiprināja vienu no nesošajām sijām, kas arī bija viņu spēkos, novilkt plēvi, lai īpašums netiek bojāts,” sacīja Skrīveru novada pašvaldības vadītājs Andris Zālītis.

“Iedeva numuru ar viņa apdrošināšanu. Mēs gaidām zvanu, kad zvanīs viņa apdrošinātāji 03 viņi atbrauks ar savu ekspertīzi, un tad viss turpināsies. Šobrīd nav elektrības mājās, un pirmajā vakarā neieteica palikt,” stāsta mājas saimniece.

Valsts policija plašsaziņas līdzekļiem izplatījusi informāciju, ka avārijas izraisītājs pirms šī negadījuma vispirms ietriecies citā automašīnā un bēdzis no notikuma vietas. Autovadītājs atradies alkohola reibumā, taču precīza informācija par reibuma pakāpi policijā nonākšot nedēļas laikā. Autovadītājs atrodas slimnīcā, viņš avārijā traumējis galvu.

“Par negadījuma izraisīšanu ir paredzēta administratīvā atbildība. Ja apstiprināsies, ka vadītājs ir bijis alkohola reibumā, par to arī pienāksies administratīvā atbildība vadītājam,” norāda Valsts policijas pārstāvis Oskars Rēķis.

Šādās situācijās materiālos zaudējumus sedz avārijas izraisītāja civiltiesiskās atbildības apdrošinātājs. Ja autovadītājs nav iegādājies OCTA polisi, zaudējumus par avāriju sekām sedz no apdrošinātāju garantiju fonda, vēlāk zaudējumus iespēju robežās piedzenot no avārijas izraisītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti